Jak to všechno začalo

3. prosince 2013 v 21:27 |  Začátky jsou těžké
Vážení a milí čtenáři mého blogu Usmívající se

Po předloze jedné slečny, co odjela minulý rok na au pair program a založila si blog, rozhodla jsem se udělat to samé. Předpokládám, že by třeba mohl pomoci někomu, kdo se bude snažit udělat stejné rozhodnutí jako já nebo ona a odjet si splnit sen za velkou louži.

Jak to tedy všechno začalo? Začalo to už na základní škole, když jsem jako malá holka prišla z angličtiny a doma oznámila, že prostě jednou pojedu do USA. Že tam prostě musím. A hle! Ono se mě to do mých 23 let ještě nepustilo Smějící se Potom prišlo, co přišlo a já musela na operaci. Rozhodla jsem se tedy prozatím odjet do USA alespoň na dovolenou. V listopadu 2011 jsem tedy s kamarádkou navštívila Floridu. Můj sen se rozhodně z části splnil. Byla to jedním slovem BOMBA! Já se nemohla "nabažit" lidmi, kulturou a jazykem, že se mi ani domů nechtělo. Navíc to počasí. U nás doma bylo kolem -3°C a já se opalovala na Miami Beach v bikinách Smějící se Prostě paráda! Jenže to mi rozhodně nestačilo. Po tom, co jsem se vrátila zpátky domů, jsem zjisitla, že se musím vydat zpátky a tentokrát na delší dobu. Konečně jsem tedy mohla začít zařizovat přihlášku na au pair program v USA! První agentura SA mě bohužel odmítla. I přes to, že potvrzení od lékaře dostanu. Vlastně je chápu, zdravotnictví v Americe je prostě "jiná liga". Za všechno se tu tvrdě platí. Ale na druhou stranu, budu mít od lékaře potvrzení o tom, jsem schopná odjet a nebudu mít žádná omezení. Tak proč teda to sakra nevyšlo!

Nevzdávám se! Kamarádka mi doporučila ještě jednu agenturu: CoolAgent. Vyzkoušela jsem to tedy tam. A první reakce byla lepší. Je možné zkusit se zkontaktovat s Americkou stranou a zeptat se předem, zda by byl nějaký problém. Zkusit se má přeci všechno, tak jdeme na to! Po dlouhém čekání jsem musela poslat veškeré lékařské zprávy, samozřejmě přeložené do angličtiny (trvalo mi to snad celý večer) a opět jsem čekala na vyjádření. Po pár týdnech jsem se konečně dočkala! Ale bohužel Zamračený Jenže nic se nemá vzdávat a jelikož Dita, koordinátorka au pair pobytů v USA, slyšela, jak jsem z toho smutná, doporučila mi ještě vyzkoušet jednu jejich agenturu, se kterou spolupracují v USA. Řekla jsem tedy ano i přes to, že jsem přestala doufat.

Mám okolo sebe tolik skvělých přátel, kteří mě podpořili, že jsem začala znovu věřit! A ono to zřejmě pomohlo. Druhá agentura souhlasila s mým zdravotním omezením, pokud si tedy doplatím ještě zdravotní pojištění navíc, s čímž jsem tedy rozhodně už od začátku počítala. Takže teď začneme vyplňovat přihlášku a shánět všechny potřebné dokumenty a doufám, že konečně to vyjde! Usmívající se

Držte mi prosím pěsti, ať se mi konečně sen splní!

Mějte se famfárově :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama