Leden 2014

První reference

12. ledna 2014 v 21:27 Začátky jsou těžké
Tak jak se máte? :)

Já mám pocit, že jsem poslední dobou v jednom kole. Snažím se co nejrychleji sehnat všechno k přihlášce a odvést to směr Praha. Jenže jsem teď často v práci a nestíhám, jak bych si představovala :D

V týdnu jsem ale konečně už měla v rukou první referenci :) Jelikož dotyčný odjíždí do ciziny jako obvykle, tak jsem ho potřebovala odchytnout, abych jí vůbec dostala než zase odfrčí :)
Mezitím jsem s Kubou byla v zoo. S kamarádkou jsme ho vzali mezi zvířátka :D Abyste rozuměli, Kubovi je 6, chodí do první třídy a je to tak nějak raubíř :D

Jenže on když byl s námi v zoo, tak byl neskutečně zlatý. Ani jeho mamča nevěřila, že se tak skvěle choval. Poslechl na slovo. Kdykoliv jsem se na něco zeptala nebo mu něco řekla, hned to udělal. Dokonce, byť jsem nevěřila vlastním očím, se chytil za ruku, když jsme přecházeli rušnou křižovatku :) Neskutečně mě překvapil a opravdu přivedl k údivu spoustu lidí, nejen mne :)

Konečně jsem taky dneska vymyslela, jak bude vypadat prezentace pro moji budoucí rodinku. Myslím, že nápad je to skvělý, jen ho zrealizovat nebude uplně nejlehčí :) Ale já jsem člověk, který má rád výzvy a rád se učí novým znalostem a umům, takže jdu do toho! Ať to bude jakkoliv těžký!

Včera jsem se konečně taky dostala k tomu, abych si přečetla Mišky blog a nový článek na téma Dates. Natolik mě oslovil, že jsem se rozhodla to zkonzultovat s kamarádem, kterého jsem v USA loni potkala, tak jsem zvědavá na jeho reakci :) Přece jen je to chlap, takže může mít názor jiný. Ale zároveň by mě zajímalo, zda to opravdu s tím randěním takhle mají všichni amíci :)

Do toho všeho ještě nestíhám ani cvičit a nemám z toho vůbec dobrý pocit. A proto zítra zase po nějaký tý době konečně pujdu běhat na pás a hrozně se těším! Kruhový trénink už snad taky brzy stihnu! A to mě ještě v únoru čeká SuperBowl!! Tomu říkám bomba!! To bude jízda! Dáme si burger, shlídneme SuperBowl a neskutečně si ten večer užijeme! :)

Takže zítra zase do práce, tentokrát na pár hodin. Pak se pujdu asi podívat za Kubou a něco spolu přečteme, případně zopakujeme anglický slovíčka, když už se tu angličtinu učí :) Ještě zaběhat si dojdu a snad ještě zkusím něco málo na tý prezentačce udělat :) Tak mi držte palce, ať ta prezentačka neni tak složitá na "výrobu" :D

Přeju vám všem krásný večer a snad jsem vás moc nenudila :)

A jak teď dál?

6. ledna 2014 v 14:17 Začátky jsou těžké
Tak je to tady! Rok se s rokem sešel, všichni jsme zase o rok dál a nejhorší na tom všem je, že to utíká všechno tak rychle!
Za tu dobu jsem stihla potkat spoustu nových lidí, kamarádů i nepřátel. Překonat alespoň z části nemoc, která mě trápí a začala jsem konečně znovu běhat :)

Musím říct, že tohle mi hodně chybělo! V Praze jsem chodila běhat do krásného parku v Hostivaři. Teď po těch kilech nahoře, když to jinak prostě po operaci nešlo, tak jsem konečně mohla znovu začít sportovat. Začalo to kickboxem s kamarádkou. Začala jsem znovu s lepší rovnováhou, která mi po operaci chyběla. Potom jsem začala chodit na kruhové tréninky. To vám ale povím, že jsem první kola myslela, že se sebou opravdu po pár minutách seknu! Nebyla to žádná sranda, začít s tím vším od začátku, když vás prostě tělo po operaci přestane poslouchat a musíte se vším začít uplně znovu! Ale nikdy se nesmíte vzdávat!

Jak já ráda říkám, zvládneš cokoliv si umaneš :) Kila, která jsem po operaci nabrala, jdou teď zase dolů. I když to ještě není z daleka ani to, co bych chtěla, tak jsem na sebe vážně pyšná!

Jelikož jsem potkala spoustu nových přátel, tak jsem v jednu chvíli měla dokonce pocit, že snad ani už nechci odjet směr USA. Ale vzhledem k tomu, že mám vážně ty nejlepší přátele i rodinu, tak mi jeden nejlepší přítel otevřel oči!
A já konečně opět vím, i když jsem to věděla vlastně celou tu dobu, jen jsem se zaslepila lidmi okolo sebe, kteří mi samozřejmě budou chybět. Jenže já sama vím, že oni mě podporují a vědí, že tohle je můj velký sen a nikdy bych si neodpustila, když bych neodletěla a nevzala tu šanci za pačesy! :)

Po dlouhé rekonvalescenci jsem se taky zkusila tenhle rok informovat na moje šance u agentury na odjezd směr USA jako au pair. Bohužel to není jednoduché. Na jednu stranu to chápu, protože jsem prostě prošla tím, čím jsem si prošla. Ale na druhou stranu budu mít potvrzení od lékaře a vzhledem k tomu, že nemám žádné problémy, tak bych v tom problém neviděla. Jenže! SA se rozhodla, že ani neověří u partnerské agentury moje možnosti a rovnou mě zamítli. Bohužel :(
To byla jedna podpásovka. Pak jsem zkusila CA a ta mi řekla, že si myslí, že by nemusel být problém, ale samozřejmě bude lepší to předem ověřit. Takže jsem to zkusila, za to přeci nic nedám! Bohužel ani to nevyšlo :( Říkala jsem si, proč sakra já? Co jsem komu udělala? Ale mám tolik skvělých přátel, kteří mě podporují. Řekla jsem si tedy, že se prostě do USA dostanu za každou cenu a jakkoli! Jenže Dita, koordinátorka au pair USA v CA, mi prozradila, že spolupracují ještě s jednou americkou agenturou a ta nemá takové velké zdravotní nároky a že může moje lékařské zprávy poslat i tam. Ano zkuste to tedy prosím. Byla jsem v tu chvíli ale zřejmě smířená s tím, že to prostě nevyjde :( Během týdne mi Dita volala, že ze zdravotních důvodů by mě agentura akceptovala! Jupí!

Tak teď musím zařídit všechno na přihlášku a odevzdat ji během ledna a čekat na akceptaci celé přihlášky. No snad to konečně vyjde! A i kdyby ne, tak doufám, že mě tam nahoře někdo poslouchá, protože já to zvládnu prostě jinak! Já se totiž nevzdám! A pokud bych měla biť sebemenší pochybnost, tak tu mám ty nejlepší přátele a rodinu, kteří mi pomohou a otevřou oči, abych pokračovala v tom, co si už prtěte přeji!

Většinu věcí už mám na přihlášku připravených. Zbývá mi ještě přezentace, fotky a reference. Ty už jen stačí podepsat a vypsat a máme hotovo. Potom přijde pohovor v agentuře a psychotest a už se jen bude čekat :) Ty jo, jak já se prostě těším! :)

Vzhledem k odjezdu, ať už přes agenturu nebo jinak, jsem se rozhodla zbavit se většiny svého šatníku :) Schovávám tam věci, který mi byly ještě před operací nebo třeba i to, co jsem si koupila a prostě to nenosím :) takže pokud by měl někdo zájem, kdo si přečte můj blog, tak tady je odkaz ;)

https://www.facebook.com/pages/Maky-way-to-the-USA/708957152462044

Uvidíme, co všechno ukáže nový rok a co všechno přinese i nepřinese :) Ať tam ale budou překážky sebevětší, tak já je zvládnu a překonám! :) Doufám, že jste měli všichni pěkné oslavy Nového roku stejně jako já a že se vám v tom nadcházejícím roce splní všechny vaše sny. Ať je ten nový lepší než ten předchozí :)