A jak teď dál?

6. ledna 2014 v 14:17 |  Začátky jsou těžké
Tak je to tady! Rok se s rokem sešel, všichni jsme zase o rok dál a nejhorší na tom všem je, že to utíká všechno tak rychle!
Za tu dobu jsem stihla potkat spoustu nových lidí, kamarádů i nepřátel. Překonat alespoň z části nemoc, která mě trápí a začala jsem konečně znovu běhat :)

Musím říct, že tohle mi hodně chybělo! V Praze jsem chodila běhat do krásného parku v Hostivaři. Teď po těch kilech nahoře, když to jinak prostě po operaci nešlo, tak jsem konečně mohla znovu začít sportovat. Začalo to kickboxem s kamarádkou. Začala jsem znovu s lepší rovnováhou, která mi po operaci chyběla. Potom jsem začala chodit na kruhové tréninky. To vám ale povím, že jsem první kola myslela, že se sebou opravdu po pár minutách seknu! Nebyla to žádná sranda, začít s tím vším od začátku, když vás prostě tělo po operaci přestane poslouchat a musíte se vším začít uplně znovu! Ale nikdy se nesmíte vzdávat!

Jak já ráda říkám, zvládneš cokoliv si umaneš :) Kila, která jsem po operaci nabrala, jdou teď zase dolů. I když to ještě není z daleka ani to, co bych chtěla, tak jsem na sebe vážně pyšná!

Jelikož jsem potkala spoustu nových přátel, tak jsem v jednu chvíli měla dokonce pocit, že snad ani už nechci odjet směr USA. Ale vzhledem k tomu, že mám vážně ty nejlepší přátele i rodinu, tak mi jeden nejlepší přítel otevřel oči!
A já konečně opět vím, i když jsem to věděla vlastně celou tu dobu, jen jsem se zaslepila lidmi okolo sebe, kteří mi samozřejmě budou chybět. Jenže já sama vím, že oni mě podporují a vědí, že tohle je můj velký sen a nikdy bych si neodpustila, když bych neodletěla a nevzala tu šanci za pačesy! :)

Po dlouhé rekonvalescenci jsem se taky zkusila tenhle rok informovat na moje šance u agentury na odjezd směr USA jako au pair. Bohužel to není jednoduché. Na jednu stranu to chápu, protože jsem prostě prošla tím, čím jsem si prošla. Ale na druhou stranu budu mít potvrzení od lékaře a vzhledem k tomu, že nemám žádné problémy, tak bych v tom problém neviděla. Jenže! SA se rozhodla, že ani neověří u partnerské agentury moje možnosti a rovnou mě zamítli. Bohužel :(
To byla jedna podpásovka. Pak jsem zkusila CA a ta mi řekla, že si myslí, že by nemusel být problém, ale samozřejmě bude lepší to předem ověřit. Takže jsem to zkusila, za to přeci nic nedám! Bohužel ani to nevyšlo :( Říkala jsem si, proč sakra já? Co jsem komu udělala? Ale mám tolik skvělých přátel, kteří mě podporují. Řekla jsem si tedy, že se prostě do USA dostanu za každou cenu a jakkoli! Jenže Dita, koordinátorka au pair USA v CA, mi prozradila, že spolupracují ještě s jednou americkou agenturou a ta nemá takové velké zdravotní nároky a že může moje lékařské zprávy poslat i tam. Ano zkuste to tedy prosím. Byla jsem v tu chvíli ale zřejmě smířená s tím, že to prostě nevyjde :( Během týdne mi Dita volala, že ze zdravotních důvodů by mě agentura akceptovala! Jupí!

Tak teď musím zařídit všechno na přihlášku a odevzdat ji během ledna a čekat na akceptaci celé přihlášky. No snad to konečně vyjde! A i kdyby ne, tak doufám, že mě tam nahoře někdo poslouchá, protože já to zvládnu prostě jinak! Já se totiž nevzdám! A pokud bych měla biť sebemenší pochybnost, tak tu mám ty nejlepší přátele a rodinu, kteří mi pomohou a otevřou oči, abych pokračovala v tom, co si už prtěte přeji!

Většinu věcí už mám na přihlášku připravených. Zbývá mi ještě přezentace, fotky a reference. Ty už jen stačí podepsat a vypsat a máme hotovo. Potom přijde pohovor v agentuře a psychotest a už se jen bude čekat :) Ty jo, jak já se prostě těším! :)

Vzhledem k odjezdu, ať už přes agenturu nebo jinak, jsem se rozhodla zbavit se většiny svého šatníku :) Schovávám tam věci, který mi byly ještě před operací nebo třeba i to, co jsem si koupila a prostě to nenosím :) takže pokud by měl někdo zájem, kdo si přečte můj blog, tak tady je odkaz ;)

https://www.facebook.com/pages/Maky-way-to-the-USA/708957152462044

Uvidíme, co všechno ukáže nový rok a co všechno přinese i nepřinese :) Ať tam ale budou překážky sebevětší, tak já je zvládnu a překonám! :) Doufám, že jste měli všichni pěkné oslavy Nového roku stejně jako já a že se vám v tom nadcházejícím roce splní všechny vaše sny. Ať je ten nový lepší než ten předchozí :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama