Apple Keynote - Let's talk iPhone

24. března 2014 v 21:00 |  Ostatní články
Dne 4. října 2011 se konala další z řady Apple Keynote s názvem Let's Talk iPhone. Byla to první Apple keynote po odchodu Steva Jobse ze společnosti Apple. Všichni byli plní očekávání a věřili v to, že Apple po 16 měsících čekání představí nový telefon s předpokládaným názvem iPhone 5. Celý svět čekal větší displej a vlastně zřejmě cosi opravdu revolučního, stejně jako byl iPhone 4 nebo iPad.

Někteří mohli být trochu zklamaní. Když Tim Cook, nový výkonný ředitel Apple, stál na podiu a promlouval k publiku, které s úžasem hltalo každé jeho slovo a oznámil, že tato keynote se bude točit okolo něčeho jiného. Na řadu přišlo spoustu čísel, která oznamovala jak množství kamenných obchodů, kterých je v tuto chvíli v 11 zemích světa 357, tak návštěvnost jednoho z nových obchodů v Šanghaji. Ten navštívilo během prvního otevíracího víkendu neskutečných 100 tisíc lidí, stejně jako v Los Angeles, kde stejně návštěvníků prošlo obchodem s nakousnutým jablkem za celý měsíc.

V duchu různých čísel se pokračovalo. Hned ze začátku se zmínil iPod, který pokrývá 78% trhu. Velice zajímavá byla také zmínka o tom, že Apple prodal doposud přes 300 milionů iPodů, stejné číslo trvalo 30 let než společnost Sony zvládla prodat 220 tisíc Walkmanů. Což mě přimělo k nenucenému úsměvu. Dále se mluvilo o iPhonu, se kterým jsou lidé opravdu nadmíru spokojeni a nejen pár slov se řeklo také o nejnovějším produktu společnosti Apple, iPad. Podle slov jsou 3/4 všech prodaných tabletů právě iPody.

Na řadu dále přišel nový iOS 5, kterého se dočkáme 12. října, což je dnešní den. Tima Cooka na podiu vystřídal Scot Forstall, který se o iOS 5 rychle rozhovořil. První na řadu přišla aplikace Cards. Ta umožňuje vytvářet z Vašeho iPadu nebo iPhonu různá blahopřání s fotkami a poté je sám Apple vytiskne a rozešle na dané adresy. Tato aplikace bude dostupná v USA za 2,99$ a do zahraničí 4,99$. Tedy i do České republiky. Poté začal mluvit o 10 nových funkcí, jako jsou notifikace, iMessage, Reminders, Twitter, Newsstand, lepší fotoaparát, Safari a Mail. Také se zmínil o možnosti updatu a to bezdrátově.

Další novinkou, kterou představil Edd Cue je iCloud, který bude také spuštěn dne 12. října a pro uživatele iOS5 a OS X Lion zdarma. Budete mít k dispozici 5 GB volného prostoru a můžete si přikoupit další. Edd nám vysvětlil, jak iCloud bude fungovat. Je to vlastně jednoduché, budete moci sdílet hudbu, fotografie, kontakty, dokumenty, kalendáře a spoustu dalšího. Potom přišly na řadu opět iPody, kterým snížil Apple cenu a Apple iPod touch, který patří mezi nejoblíbenější herní zařízení bude k dispozici také v bílé barvě. Všechny nové iPody budou opět k dostání 12. října.

A konečně přišla ta chvíle. Celý sál utichl i když do této chvíle při představování různých vychytávek se hromadně z publika ozval nesčetněkrát potlesk. Všichni čekali na tuhle chvíli, jak jsem již psala, celých 16 měsíců od představení posledního smartphonu iPhone 4. Na podium přišel Phil Shiller, který k úžasu všech přítomných přestavil, tak trochu, starou novinku iPhone 4S. Proč starou novinku? Jelikož vzhled iPhone 4S je na chlup schodný s iPhone 4, tedy předchozím modelem. To zřejmě mohlo některým lidem přijít jako zklamání. Ale uvnitř je opravdu vše nové.

Novému iPhone 4S byl do těla vložen A5 čip. Vzhledem k tomu bude tento přístroj s nakousnutým jablkem na zadní straně o mnoho rychlejší. Tedy přesněji až 2 krát rychlejší než předešlý iPhone 4 a také 7 krát rychlejší po grafické stránce. To také přesně bylo ukázáno na nové hře Infinity Blade II. Dalším zlepšením je výdrž baterie, která zvládne 8 hodin hovoru přes síť 3G nebo např. 10 hodin přehrávání videa nebo dokonce až 40 hodin přehrávání hudby. Další, i když očekávané překvapení je, že iPhone 4S umí přepínat mezi dvěma anténami, což umožní ryhclejší stahování na síti 3G. A také se nebudou prodávat dvě verze telefonu, ale sám iPhone 4S podporuje jak GSM, tak CDMA. U nás to zřejmě moc nepoznáme, ale při vycestování tomu rozhodně někteří z nás přijdou na chuť.
Nový iPhone 4S se rozhodně ale může chlubit novým fotoaparátem. Ten bude mít 8Mpx a rozlišení 3262 x 2448. Také má jakýsi CSOS senzor se zadním osvětlením a díky němu budou fotografie světlejší, jelikož zajistí až o 73 % více světla a nové čočky zlepší ostrost našich fotografií. Díky novému fotoaparátu můžete zachycovat obličeje a vyvažovat bílou barvu. Fotoaparát bude také mnohem rychlejší, jak jsme se dozvěděli z představeného grafu. První fotografii pořídíte za 1.1 sekundy a každou další za 0.5 sekundy, což je oproti ostatním telefonům opravdu bezkonkurenční. Co se týče videa, to se bude nahrávat v 1080p a má i stabilizátor obrazu s redukcí šumu.

Největší novinkou a opravdu revoluční vychytávkou je ale SIri. Kdo nebo co je Siri? Siri je vaše osobní asistentka. A to doslova! Potřebujete něco vyhledat a nemůžete nebo nemáte čas prohlížet internet? Stačí jí prostě říci. Chcete o víkendu vyrazit na výlet a nevíte, jaké bude počasí? Proč se nezeptáte Siri? Siri ví všechno, co vy potřebujete vědět a na co se jí zeptáte. Prozatím je Siri dostupná v angličtině, němčině a francouzštině, ale Apple samozřejmě pracuje na dalších jazycích. Je to rozhodně opravdu revoluční. Vezměte si, jaká doslova bomba to bude pro někoho, kdo nevidí nebo má jakkoliv poškozený zrak. Tento osobní asistent vám např. vyhledá informace na internetu, vyhledá počasí, najde restauraci v blízkosti nebo nastaví časovač či budík nebo dokonce upomínku. Co třeba takové psaní sms? To také umí! Stačí jen při příchozí sms říci Siri, ať vám ji přečte nebo odešle odpověď. A to samé umí udělat i s vaším e-mailem. Takže pokud uvidíte někoho v autobuse nebo na ulici, že mluví se svým telefonem, tak on opravdu není blázen, jen má iPhone 4S.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama