iCon Prague 2014

26. března 2014 v 9:48 |  Ostatní články
Já si společnost Apple a její produkty prostě zamilovala a zřejmě v tom nebudu úplně sama. Tento rok se již po druhé konala konference jménem iCon Prague 2014. Nevíte, co si pod tímto názvem představit?
Jedná se o dvoudenní konferenci pro všechny fanoušky a příznivce značky Apple a jejich produktů. Pár lidí, kamarádů, fanoušků této značky se rozhodlo udělat něco pro ostatní lidi, kteří mají stejného koníčka jako oni a tím jsou výrobky firmy Apple. Ty zřejmě není uplně nutné představovat. Telefony, tablety a počítače s nakousnutým jablíčkem ve znaku zná určitě každý. Někdo je miluje a někdo nenávidí. Lidé jsou různí a názory také. Přesto se najde v naší republice hodně těch, kteří patří právě do oné první skupiny, a pro ty je tady iCon!
Jak jsem se již zmínila, jedná se o dva dny plné zábavy, přednášek, skvělých lidí, soutěží o ceny, nákup produktů od partnerů, dobrého jídla a tento rok dokonce i výstavu fotografií, pořízených jedním z jablečných produktů: iPhonem.
iCon se konal o víkendu 22.-23. března 2014 v Národní technické knihovně na Praze 6 v Dejvicích. Pro mne jako fanouška, který na iConu prostě nemohl chybět, se iCon dělil na dvě části: placenou a neplacenou. Po zkušenosti z minulého ročníku a velkého nadšení jsem se rozhodla si zaplatit alespoň jeden tzv. blok. iCon byl rozdělen do několika bloků: iConLife, iConLife Hacking, iConDev, iConEdu, iConExpo, iConMánie a Myšlenkové Mapy, přičemž každý z bloků představoval jinou možnost zábavy, jiné přednášky a jiné řečníky. Každý si mohl vybrat podle toho, co ho v tu chvíli zajímá. Od programátorů, přes fotografy až k běžným návštěvníkům. Přičemž tento rok poprvé mezi vystupujícími byli i dva zahraniční hosté.
První den začal soutěží. Prvních 100 návštěvníků, mezi kterými jsem díky dopravě bohužel nebyla, soutěžilo o ceny. Soutěž probíhala formou losu čísel, které dostali návštěvníci u vchodu. Ceny byly opravdu hodnotné, navíc šance výhry 1:3 byla dosti velká! Po rozdání cen došlo na úvodní slovo a mohlo se začít s přednáškami. První den mě čekala pouze sekce neplacená, jelikož iConLife, který jsem si předplatila byl až v neděli. Nemá cenu vám tu vyprávět o každé z přednášek, to byste museli být přímo na každé z nich a hltali jejich atmosféru. Vyberu z těch dvou dní přednášky, které mě dostaly opravdu ze všech nejvíc. I když všechny přednášky byly velmi poučné, vtipné, prostě skvělé, ale o některých z nich se mi bude prostě ještě dlouhou dobu zdát.
Pokud byste se konečně chtěli zbavit těch tolik "slavných" To-Do listů a být malinko kreativnější, tak by z vás měl rozhodně Chris Griffiths radost! Bohužel jsem na předplacené sekci Myšlenkové Mapy nebyla, ale díky živému natáčení Digitu jsem měla také možnost zjistit, o co se vlastně jedná. Pan Griffiths z Velké Británie vytvořil tzv. iMindMaps. Jedná se vlastně o takové vylepšené To-Do lists, velmi kreativní a skvěle využitelné například při prezentacích. Buďme více kreativní a zkusme prezentace posunout o úroveň výš použitím hesel, kreseb, různých symbolů, protože ty přeci vydají za tisíc slov.
Další cizojazyčná přednáška se konala v neděli ráno s Daniel Rubio. Paní je slepá španělka, která nám měla názorně ukázat, jak pracuje s iPadem. Dokázala nám vlastně, že jí osobně její handicap nijak neomezuje a může fungovat jako kdokoliv z nás. Tohle byste ale museli vidět na vlastní oči! Ona opravdu doslova kouzlila a nebýt jejího vodícího psa, tak ani nepoznáte, že slepá opravdu je. Během pár minut jen pomocí hlasu vytvořila video z fotek v programu iMovie před našima očima. Včetně hudby, fotek, prolínání a dalších efektů. Úžasné! Dokázala z internetu vybrat text o Pražském hradě, zkopírovat ho a poslat emailem a to vše opět jen pomocí svého hlasu. Neskutečné! Komunikovala s iPadem jako se svým asistentem. Z této přednášky jsem si odnášela neuvěřitelné pocity! Dokonce jsem si přála, aby tu mohli být všichni ti lidé, kteří mi občas tvrdí, jak je něco opravdu těžké, že mají hrozný život nebo že něco nejde. Daniela je slepá, rozhodně to neměla a nemá v životě lehké, ale podívejte se na ní. Stojí tu před hromadou mladých lidí a ukazuje nám, kolik toho zvládne, aniž by na ten dotykový iPad viděla. Používá prostě jen hlas!
Mezi další skvělé přednášky se zařadila také jedna, která měla jako hlavní "nástroj" iPad. Jednalo se v ní o to, jaké aplikace použít při práci s dětmi doma i ve škole, aby je to motivovalo k lepšímu učení, jednoduše taková škola hrou.
iPad kraloval na spoustě přednášek, včetné té od Archimedes School, kteří nám představili skvělou aplikaci na výuku angličtiny. Je to nová, zábavnější forma učení angličtiny přímo z domova pomocí sledování filmů. Sledováním s českými i anglickými titulky, včetně možnosti vytváření tzv. Flash karet a díky nim opakování znovu a znovu.
To je jen výčet pár přednášek, které určitě uchvátili všechny návštěvníky.
Ale iCon není jen o iPadu, iPhone, Macu a jiných zařízeních. Je o atmosféře, o lidech, o společných zájmech, o komunitě a o nových zkušenostech. V kolektivu těchto lidí se stejným zájmem jsem si připadala jako v rodině. Přednášející byli "obyčejní" lidé, za kterými si člověk došel po přednášce pro radu nebo si jen tak popovídat.
Pokud vás tedy alespoň malinko nalákala atmosféra nebo přednášky na letošním iConu, tak třeba na viděnou příští rok na iCon Prague 2015.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama