Můj první FaceTime call s Irskem

6. května 2014 v 17:46
Došlo na den D! Rodinka, se kterou si píši se rozhodla, že by si se mnou rádi zavolali a viděli mě. Byla jsem sakra nervózní! Na začátku ani tolik ne, ale když mě vlastně napadlo, že budeme sice mluvit anglicky, ale že ten Irský přízvuk je vlastně dost jiný, tak jsem se malinko vyděsila!

Ale no stress, ještě se rozhovor nekoná, takže se na něho můžu připravit. Vlastně mě v tu chvíli nenapadla ani otázka, na kterou se zeptat. Mohla jsem mluvit i s kluky (jsou tři: 4 roky, 7 let a 12 let). Což o to, s velkým se člověk vždycky domluví, ale ten nejmenší třeba ani tak dobře nemluví, k tomu používá Irský přízvuk a pak budu vypadat jako blbec!

Jenže, když něco vážně chcete a už se na to vážně těšíte, tak vás ta nervozita vlastně brzy přejde. Domluvili jsme si hovor na 8 hodinu mého času a tak jsem čekala. Najednou mi přišel od Hostmum email, zda by nebylo možné volat dřív, že by s kluky ráda ještě šla ke kamarádce. Proč ne? Najednou byl hovor naplánován za cca 15 minut a byla jsem nervózní ještě víc! :D Odepsala jsem jí tedy, ať klidně zavolá a svěřila jsem se s tím, že se malinko bojím jejího Irskýho přízvuku, že bych jí ne hned rozumněla. Ihned mi ale přišla odpověď s tím, že se opravdu bát nemusím, že na mě bude mluvit pomalu a pokud bych něčemu nerozumněla, ať se zeptám a ráda mi to zopakuje.

Za těch pár emailů předtím jsem zjistila, že je neskutečně skvělá a moc jsem si přála, aby zrovna tahle rodinka klapla! No těch 15 minut uteklo jako voda a mě čekal hovor. Jakmile jsem na svém Macbooku uviděla FaceTime call, tak jsem ho zvedla (netrpělivě už jsem totiž čekala ve svém pokoji:)). Na druhé straně se objevila Hostmum s kluky. Hned jsme se na sebe usmály a pozdravily se. Kluci mě taky pozdravili a představili se. Byli malinko nervózní. Ale asi to bylo taky tím, že se mnou volali přes kameru a nemluvili se mnou přímo. Každopádně jsou úžasní a ten nejmladší je hrozně roztomilej! Miluje pečení, jak mi vyprávěl.

Řekla jsem jim o Geocachingu a to se mu rozzářily oči! Prý rád hraje hru, kde se sbírají poklady a šel by se mnou krabičky hledat! Celou dobu se na mě usmívali a byli skvělí. Nejstarší se potom odebral směr televizie, protože je velký fotbalový fanda a zrovna hrál jeho oblíbený team. Bohužel prohrával.

S Hostmum jsme si povídaly asi hodinu a vůbec mi to nepřišlo. Ze začátku se snažila mluvit pomalu, ale potom na to zřejmě zapomněla a já jí rozumněla i přes to, že se nehlídala. To bylo super! Moc mi pochválila angličtinu a ptala se, jestli jí vážně rozumím. Myslím, že jsme byly obě nadšené. Dobrý první krok!

Zeptala se mě taky na to, zda by mi vadilo, když by mi zavolali její rodiče. Kluky milují a jelikož jezdí jednou za čtrnáct dní k nim na víkend, tak by mě taky rádi poznali. A jelikož maminka Hostmum četla naše emaily a moc jsem se jí líbila, tak by mě taky ráda poznala. Tak jsem řekla why not? Jistě že si s nimi ráda zavolám :) Tak jsme spolu domluvily, měla jsem neskutečně skvělý pocit!!

Během hodinky jsem ještě volala s jejími rodiči a i s nimi dopadl rozhovor skvěle. Moc se mi líbili a dle emailu, který mi poté Hostmum zaslala, jsem se i já líbila jim! Paráda!!

Od prvního hovoru uběhly dva dny a my si stále píšeme o všem možném i nemožném. O tom, jaká jsem, jací jsou kluci, jaké jsou povinnosti au pair u ní doma a o tom, jak to funguje. Dokonce si mě na fcb přidala do přátel i jejich nynější au pair, abych se mohla na cokoliv zeptat i přímo jí! Rodinka měla do teď dvě au pair, jednu dva roky a tuhle na rok. Obě jsou spokojené a i když rodinka nebydlí přímo v Dublinu nebo okolí a je spíš na samotě u lesa, co jsem původně rozhodně nechtěla, tak vlastně ani nepřemýšlím o tom, že bych k nim nejela!

Kluky jsem si hned zamilovala a Hostmum je úžasná! Práce tak akorát jako kdekoliv jinde a nádherná příroda všude okolo! Není o čem přemýšlet, pokud budou chtít mě, budu šťastná jako blecha! :)

Dnes si jdeme volat po druhé a říct si něco o rozvrhu, tak mi držte palce, ať to dopadne stejně dobře jako první hovor :)

See you soon :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama