A přípravy na odjezd pokračují!!

12. července 2014 v 14:55 |  Začátky jsou těžké
Zdravím po delší době čtenáře, teda pokud to tady někdo čte :D

Říkala jsem si, že bych ráda budoucím aupair poradila, co všechno zařídit před odjezdem. Zřejmě také z toho důvodu, jelikož sama doufám, že někdo z vás přijde ještě na další konkrétní věci, které je nutné před odjezdem mít hotové.

Ale to všechno až po té, co se dozvíte, jak vlastně probíhalo komunikování s agenturou po mé akceptaci. Irská hostmum musela napsat oficiální email své agentuře, že po té, co mi dopadla kontrola dobře, se rozhodla, že mě chce jako jejich novou aupair a oni poté mohli začít komunikovat s agenturou českou. Načež mi zvonil během týdne či dvou telefon a na druhém konci jsem slyšela slečnu z agentury. Doslovně mi řekla, že si mě ta a ta rodinka (nerada bych zveřejňovala jméno :)) vybrala jako svou další aupair a zda to vím. Řekla jsem samozřejmě, že vím, dokonce už mám doma i letenku. Následovalo odeslání letenky do agentury, aby mohli oficielně komunikovat s agenturou v Irsku a všechno papírově vyřídit. Následovalo také zaplacení poplatku, sepsání smlouvy, obdržení zvacího dopisu a spousty dokumentů včetně linky hotline, kterou můžete použít v případě nouze. Všechny tyto dokumenty mi dorazily emailem a já všechny vytiskla, podepsala a odvezla do Prahy osobně, jelikož jsem slečně Ditě chtěla ještě poděkovat. Poplatek jsem uhradila hned ten den přes bankovnictví a během dvou dnů mi z agentury přišlo vyrozumění, že poplatek obdrželi. Super! V agentuře jsem vše jen odevzdala a poděkovala Ditě, zeptala se na pár otázek a vyrazila konečně spokojeně domů!

V tu chvíli ale došlo na důležitou otázku! Co vlastně všechno zařídit před odjezdem? Abych na nic nezapomněla?
Přeci jen hodlám odjet na rok a kdo ví, jestli za ten rok přijedu do Čech. Věc se má totiž tak, že už jsou skoro všichni pozvaní na návštěvu v Irsku :) Což mě samozřejmě těší a zároveň mě to zřejmě nebude do Čech táhnout tolik :)

Nejen, že musím oběhat ještě spoustu doktorů, ale taky nakoupit dárečky (které už skoro mám :)) a zařídit spoustu jiných věci. Tak jsem si udělala prostě seznam! Jelikož nejsem asi úplně normální, tak seznam mám samozřejmě v angličtině jako spoustu jiných poznámek v mobilu :D Hned jsem si mohla odškrtnout letenku. Další na seznamu jsou: Zubař kontrola, Kadeřnice, Dárečky, zrušit paušál, Zařídit pojištění, Koupit koncovku na UK zástrčku, Zajistit si možnost výběru pošty někým z rodiny, Zařídit si léky alespoň na ten rok dopředu s sebou :) Ještě teď sama nevím, jestli je to všechno, určitě mi toho chybí spoustu nebo minimálně něco určitě ano. Mezitím jsem zasílala do Irska své hostmum potvrzení od lékaře, že jsem schopná řídit auto a že nemám žádné zdravotní problémy s tím spojené. Ona mi tím pádem může konečně vyřídit pojištění na auto. No musím říct, že jsem malinko nervozní. Řídit na druhé straně bude asi ze začátku pěkný nezvyk, ale chce to prostě jen cvik :)

Skoro vše, kromě jednoho lékaře a pojištění mám už zařízené, doma mi dokonce stojí už příruční kufr s oblečením, které vím, že už nebudu nosit a s sebou si ho vzít chci. Upřímně netuším, jak si sbalím věci na rok dopředu :D Takže s tím vám rozhodně neporadím, spíš bych požádala rady od vás :)

Přeji vám všem krásný víkend :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama