Zápas Mayo vs Kerry

24. srpna 2014 v 23:06 |  Ireland
Zdravím všechny, snad máte skvělý víkend jako já :) Po dnešním opravdu silném zážitku jsem se rozhodla napsat další článek :)
Kde začít. Včera jsme tedy zjistili, že po cca 4 trénincích našeho psa Lancera (každý trénink mi trval tak asi 10 minutek) si sám bez odměn dokáže na povel lehnout! Kluci jsou nadšení! Akorát už nejsou tak našení, když si s ním mají jít ven hrát. Byť tam zprvu jdou s úsměvem, tak po čtvrthodině házení míčku se začnou zajímat o jinou aktivitu :-/ Je to škoda, protože pes neustále běhá venku, musí se cítit hrozně sám a mě je ho na jednu stranu hrozně líto. Když ho vezmou dovnitř, tak je neskutečně natěšený, že se mu konečně někdo věnuje, že musí být na vodítku, aby něco nezničil a ve výsledku stejně skončí s vodítkem přivázaným u lednice, aby se zklidnil. Je to škoda, ale pracuji na tom, aby s ním každý den alespoň chviličku někdo byl a potom je z něj uplně jiný pes. Potom klidně sedí vedle gauče. Potřebuje prostě jen špetku pozornosti a tréninku a na tom se usilovně pracuje!
Včera jsem měla své první "rande" se dvěma aupair z města. Děda (jelikož tu ještě s babičkou byli) mě vyhodil ve městě a tam jsem se sešla první se Španělkou a poté se k nám přidala Venezuelka. Jsou to obě dvě úžasné slečny! I když se divím, že umí tak málo anglicky, když jely dělat aupair. Ale dorozumíme se a to je hlavní :D Každopádně už máme v plánu výlet do nějakého jiného města v okolí (nejspíš to bude Castlebar, Wesport nebo Galway we will see :)). Pojedeme zřejmě na celý víkend nebo jen přes noc, ještě se uvidí, musíme se nějak domluvit na čase. Já jsem na víkend off, protože hostmum s nejstarším jednou do Liverpoolu na zápas Chelsea a tak přijede zase babi s dědou, kluky pohlídá a já můžu vypadnout někam jinam :) Neskutečně se těším!
No ale teď hlavní náplň článku, dnešení den! Dnes byl totiž speciální den, jelikož dnes byl zápas dvou county z Irska, semifinále Mayo a Kerry. Jelikož žijeme v oblasti Mayo, šli jsme samozřejmě náš tým podpořit a kam jinam než do pravého Irského pubu! Moje další poprvé! Jsem v Irsku teprve týden a už jsem s dědou zkusila pravou Irskou whiskey Paddy, která se vyrábí někde na jihu a dnes jsem byla poprvé v Irském pubu a vyzkoušela Guinness (no myslím, že oba dva nápoje jsem zkusila a nebudu je vyhledávat :D). Každopádně zážitek z pravého Irského pubu ve mě zůstane rozhodně navždy :D Vzhledem k zápasu tam byl hluk, že jste neslyšeli jeden druhého a lidí jako psů :D ale pochopitelně jsme sledovali zápas, takže nebyl na povídání čas a pokud vám někdo z Irů chtěl nutně něco říct, tak s tím opravdu nemají problém, jelikož ti umí křičet, že je opravdu nepřeslechnete! Každopádně takových sprostých slov, kolik uslyšíte při zápase v Irskym pubu, nikde jinde nepochytáte. Byl to opravdu zážitek! V polovině zápasu se po pubu začaly rozdávat košíky s pečenými kuřecími kousky, hranolky a párečky. To by se u nás asi jentak nestalo, aby majitel hospody (který tam mimochodem okolo neustále lítal), nechal pro celou hospodu udělat něco podobnýho aniž by za to chtěl zaplatit :D Minimálně polovina Irů z hospody byla po zápase, který končil cca v 5 hodin odpoledne, opravdu pěkně namol. Ale jsem v Irsku, měla bych si zvykat :D Každopádně jako zážitek nezapomenutelný, určitě někdy příště do nějaký ještě zavítám (tentokrát bez Guinnessu :D), protože to stálo za to a ta atmosféra se nedá popsat, to se musí zažít! What are you fucking doin there? Where are the fuckin players now? :D To byste prostě museli vidět a slyšet!
No a výsledkem dne byla naše IceBucketChallenge! Náš nejmladší se rozhodl už ráno, že to chce prostě taky udělat, zřejmě chudák netušil, co ho čeká :D Bylo mu řečeno, že až se vrátíme ze zápasu. Večer na to došlo! Z lednice se vyndal led, nasypal se do lavoru, přilila se voda a najednou malej sedí na židli a říká This is my ALS IceBucketChallenge a šup lavor na sobě! Kdybyste mohli vidět ten jeho výraz! Opravdu netušil, co ho čeká! Vykulil oči a trošku popotahoval, ale udělal to! Dokonce řekl: už nikdy to nechci dělat, never! :D Jenže předtím stihl nominovat svého bratra a mě a ještě pár dalších lidí. Jeho bráška potom nominoval mou hostmum, takže to čeká zítra nás!! No nejsem z toho uplně nadšená :D Ale když to udělal 4letej kluk, proč bych to neměla udělat já? :D
Takže se třeste, jelikož nominace čeká někoho z vás :)
Krásný zbytek večera a vykročte do nového týdne tou správnou nohou, jelikož má hostmum jde zítra už do práce, tak nás s kluky čeká první den jen spolu :) Držte nám teda palce :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama