Další týden za mnou :)

29. září 2014 v 23:21
Ne, že bych je tedy počítala, ale mám pocit, že jsem tu byla v pátek už šestý týden. Neskutečně to letí!
Co se událo nového? Kluci mě malinko pozlobili, s holkama jsme měli super filmový večer v pyžamech a přijela se na nás podívat babička s dědou. Každopádně jsem pomalu začala plánova Halloween a příjezd rodičů.

Chtěla bych je vzít vlastně úplně všude (i když tady toho tolik zase není). Zabookovala jsem nám už první noc v hostelu v Dublinu, abychom si prošli i Dublin. Momentálně přemýšlím o půjčení auta a cestování po pobřeží, protože to je tady asi ta nejkrásnější věc :) V tu chvíli ale samozřejmě musel nastat problém, protože tady v Irsku sice můžete mít řidičák už v 17, ale půjčit auto si můžete až v 25 letech! WTF?! Některé půjčovny vyžadují výpis, že řídíte už 5 let a neměli jste ještě žádnou nehodu a většina z nich požaduje samozřejmě příplatek za řidiče, který by byl chudák náhodou mladší 25 let! Moje smůla, že mám narozeniny až v Březnu vlastně, že? :D Což mě přivedlo k tomu, že jsme zrovna v týdnu řešily s holkama (Nadine a Jessica, moje nové kamarádky z Německa, taky aupair :)), že budu svoje kulatiny slavit tady v Irsku :D
Řešily jsme ale i spoustu jiných věcí, jelikož jsme měli v pátek filmový večer u Jess. Její hostrodinka odjela do Dublinu, my nechtěly jít nikam bez ní, tak jsme se rozhodly jí navštívit, upéct si pizzu (domácí samozřejmě) a udělat si pěkný filmový večer :) Pořídily jsme dva filmy, Magic Mike, na který jsem se moc těšila a nakonec mě docela zklamal a Bridemaides, který jsem zjistila (cca v půlce filmu), že jsem už jednou viděla :D Většina mých přátel mě moc dobře zná a když vám tady napíšu, že jsem za tenhle večer vypila 3 plechovky piva, budete asi koukat :D Samozřejmě to byl Bulmers aneb jablečný cider (jablečné pivo). Holkám jsem řekla, že po roce s nima tady, ze mě bude zřejmě alkoholik :D (Němky no :D)!
Večer jsme si každopádně užily! Myslím, že úplně stejně jako večer v pátek, kdy jsme byly společně v kině na filmu Before I go to sleep. Můj první film v angličtině, čistě bez titulek a samozřejmě kino mimo ČR :D Musím uznat, že jsem byla sama ze sebe překvapená! Jsem tu teď cca 6 týdnů a nepozoruju na sobě žádnou změnu ohledně angličtiny. I když těžko říct, mluvím denně, takže to asi sama ani nepoznám. Navíc mi každý tvrdí, jak je moje angličtina skvělá (nevím, jestli to není jen ze zdvořilosti :D). Byla jsem každopádně hrozně nadšená z toho, že jsem rozumněla každý slovíčko! Hlavní roli měla Nicol Kidman a zahrála to úžasně! Pokud milujete napínáky, psychologický filmy a filmy, nad kterými musíte trošku přemýšlet, tak tenhle je ten pravý! Do poslední chvíle jsem netušila, jak to vlastně dopadne a kdo je ten, který to spáchal! Film mě vtáhl do děje, že jsem se skoro nemohla u konce odtrhnout! Ve chvíli, kdy přišlo rozuzlení, jsem ji málem nahlas podporovala! Ale dost o filmu, ten si můžete zkouknout v kině :)

Každopádně jsme měli s kluky malý incident a ve výsledku rozmluvu spolu s hostmum. Oni hrozně rádi hrají Wii. Nemají pohybovku, ale Maria apod. Ten starší na tom není tak špatně, ale nejmenší je na hře skoro závislej. První, co ho zajímá, když vstane z postele, je hra. Když ho vezu domů ze školy, hned se ptá, jestli může hrát apod. Jenže prostě první by měly být povinnosti a potom teprve zábava. Na to oni nejsou zvyklí! Jenže jeden den toho už prostě bylo moc! Hostmum odešla do práce a my se jako obvykle začali oblékat. Malý ale hrál hru a oblékání do školy a čištění zubů ho opravdu nezajímalo. Když mu starší chtěl hru vypnout, tak takový řev jste ještě neslyšeli! Že to nebude moc hrát potom, že musí začít od začátku a brek. Tak to teda ne!! Tak to jsem spustila já :D Že mě jeho hra vážně nezajímá, že musíme teď dělat jiný věci a že se takhle chovat nebude, jinak mu jí prostě vypnu z elektriky! On se na mě prostě jen podíval a řekl mi: Jenže ty mi jí vypnout nemůžeš a pousmál se. Tak to se mýlíš kamaráde :D Vážně jsem mu odpověděla, že já teda můžu a starší mu řekl, ať se prostě přestane chovat, jak se chová a že já to řeknu mámě až se vrátí ze školy a on mi to dosvědčí :D Nechtěla jsem, ale Cian mi řekl, že se choval opravdu hrozně a ať jí to povím. Když se vrátila, tak jsem ot na ní spustila. Se vší slušností samozřejmě :D Že by kluci měli znát pravidla, že prostě povinnosti první a potom až hry, protože se stalo to a to. Netrvalo dlouho a měli jsme všichni s kluky talk. Zaprvé musíte Markétu poslouchat na slovo a když ona řekne, že se jde něco dělat, tak se to prostě jde teď hned dělat. Za druhé, hrát se půjde až se ráno nasnídáte, vyčistíte si zuby a převléknete se, ne dřív a hodina hraní za den, ne víc (to se nedodržuje ani teď mám pocit) a pokud se tyhle pravidla nebudou dodržovat, prostě vám hru vypne a já jí schovám na půdu! A hotovo! :D A bylo vymalováno! Mezitím sice přijela babi s dědou, takže se to malinko porušovalo, ale vcelku to funguje, uvidíme, jak to půjde dál :)

No a to narážím na další věc, babi a děda! Přijeli na víkend (tedy od čtvrtka až do pondělí). Prarodiče jsou úžasní. Děda mě na začátku učil jezdit vlevo, takže si s ním rozumím a babička je hrozně milá paní, tedy občas mám pocit, že je až moc milá :D Čeho je moc, toho je příliš občas :D Otázka, jak se mám třikrát za den už mi po dvou dnech přišla opravdu otravná :D Navíc kluci můžou vlastně dá se říct skoro všechno, když je tu babi s dědou. Dostanou sladkosti. Stále nechápu princip abičky, když kluk řekne, že dojedl oběd a už nechce a ona mu nabídne koláč, který si samozřejmě dá, na to plný není :D Nemluvě o tom, že je malýmu 4 a půl roku a babička místo toho, aby mu občas řekla dojez to, jde a dokrmí ho! WTF?! Jsou mu 4 roky, to on umí udělat sámm :D Malej se neuměl pořádně sám převlíknout, když jsem přijela (on toho teda neuměl mnohem víc před těmi cca 6 týdny) a teď si po sobě svoje věci i poskládá do komínku :) jenže, jak je tu babička s dědou, tak to je konečná. Každý den skoro pizza. Když ne k obědu, tka k večeři. Od malýho jsem dostala obr Micky Mouse, že prý s ním můžu spát a až pojedu domů, tak si ho s sebou mám vzít :) Je skvělej (i když občas zlobí), přiběhne a říká mi, že mi chce dát velkýho objímáka :)

Dost už plácání, doufám, že máte pěkný začátek tohoto týdne a doufám, že vám to bude takhle pokračovat. Já mám zítra svou první lekci vaření (jsem zapsaná na kurzy vaření Irských jídel, takže se fakt těším :)) a v týdnu už si jdu snad pro nový telefon, který si beru na paušál a budu moc konečně používat internet a být tak s vámi ve spojení pořád :)

Krásný večer všem :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama