Můj první měsíc

14. září 2014 v 0:52 |  Ireland
Tak jsem po delší době zase rozhodla, že to prostě potřebuje článek :) Jsem tu přeci měsíc ne? :D
Uteklo to jako voda, ani mi nepřijde, že už jsem tu měsíc! Tak chviličku trvá než jsme se poznali a teď už (vlastně už uplně od začátku) jsem tu jako doma. Klukům chvíli sice trvalo než si na tu změnu zvykli, ale teď skoro každý den dostanu hug a úsměvy se na mě valí ze všech stran. Pořád slyším jen Markéta, Markéta, Markéta? Yes? :D

Mám prostě parádní rodinku! Malej měl teď první dva týdny školy kratší vyučovací dobu, takže jsem měla co dělat, abych všechno stíhala, natož, když jsem ráno chtěla vyrazit do města za holkama na kafe. Musela jsem ho vyzvednout už ve 12 (škola jim ale začíná až v 9:20) a chvíli ho zabavit než se vrátí ten starší ve 3 hodiny ze školy. Ze začátku, než si zvykl, že nejsem jako jeho minulá aupair, se zabavil sám u Wii. Pro mě nuda, pro něj každodenní zábava. Jelikož byla zvyklá dělat si "svou" práci a klukům řekla, ať jsi jsou hrát a samozřejmě to dopadlo tak, že zůstali v pokoji a hráli si na Wii nebo koukali na televizi. To se mi ze začátku vážně nelíbilo, jelikož jejich jediný nápady vždycky padaly na hru a nic jiného je nezajímalo. Jenže teď jsem tu já a doufám, že všechno bude jinak. Po dvou týdnech už u ní tolik nesedí, malej se pořád o něco zajímá (konečně začal jíst borůvky, mrkev, rajčata, to co nikdy nejedl :D). Prostřední si konečně začal víc hrát se psem, kterého mi do nedávna bylo hrozně líto, jelikož je celý den na zahradě sám a nikdo kromě mě o něj nejevil zájem :) a s nejstarším máme taky super vztah. Měli jsme už několik super večerů, kdy jsme si parádně popovídali. Jeden večer mi teda vysvětlil, že jako nejsem v Americe a proto mám používat anglický slova a ne ty americký :D S mamkou už jsme měly také nejeden skvělý rozhovor. Nejen ohledně mých povinností, ale i o všem ostatním. Hrozně mě chválí, vysvětlila mi také co jo, co ne a jak postupovat kdykoliv se cokoliv semele. Dnes mám svůj druhý den babysitingu a jelikož jsou kluci už po pohádce v postelích a spí, tak jsem si zalezla do pokoje a rozhodla se napsat článek :)

Tenhle týden byl plný překvapení :) Ale nejen kvůli ním mám nejlepší rodinku, co jsem mohla mít! Babi s dědou nás navštívili a babi je hrozně fajn ženská, navíc mě neustále chválí a pochvaluje si, jak skvěle se o kluky starám :D Děda je naopak skvělej pán v letech, kterej mi o všem vypráví a já tak ráda poslouchám, a to bez ironie :) Každopádně to nejhorší pěkvapení nakonec bylo dnes! Malej si namlel (já u toho nebyla) a bolí ho ručka. Myslím, že to nic není, spíš jen takový to drama a divadlo. Jelikož s rukou normálně hýbal, když si ho nikdo nevšiml, ale jakmile se ho někdo zeptá, jestli je to dobrý, tak to začne brečet, jak ho ta ruka vlastně hrozně bolí a nemůže s ní hýbat :D Uvidíme tedy ráno, jak to s ním dopadne, zda bude muset do nemocnice na rentgen či ne. Pro mě tedy bohužel další práce s hlídáním toho druhého i když mám mít volno, takže to snad bude dobrý :) Teď chrupčí a dokonce si na ruce ležel a zatím dobrý :)

Ale tenhle týden a minulý víkend byly opravdu bohatý na zážitky :) Vyrazily jsme s jednou místní aupair z Německa, jménem Nadine na výlet směr DownPatrick Head. jedním slovem, BOMBA! Nádherné útesy (zrovna jsme i vychytaly počasí, takové dlouho v Irsku nebylo). Nezapomenutelný zážitek, stát na kraji útesu, dívat se dolů a pod vámi jen šumí vlny ve srázu 80m. Chvilkama to bylo opravdu děsivý, jelikož vítr i tak foukal, takže se člověk opravdu nemohl moc naklánět :D Jeden útes "kouká" přímo uprostřed oceánu a ten pohled je neskutečný! Rozhodně tu nejsem naposledy! Taky jsme se v týdnu vypravily s holkama na pláže do Enniscrone. Nádhera! Západ slunce nad mořem a projít se na písku uprostřed léta v Irsku, to jsem vážně nečekala! :D Doporučuju jít do moře maximálně po kotníky, jelikož v tomhle studeném moři se asi plave jen s neoprenem (podle několika málo plavců, které jsem zahlédla). Každopádně jsem si to neskutečně užila! A tím ta má překvapení a skvělé chvíle nekončí! :D

Jeden den si tak sedíme s hostmum u televize, když už byli kluci v posteli a povídá mi, že děda slaví tenhle rok 70. narozeniny a budou se slavit v Dublinu v listopadu. Myslela jsem si, že chce pohlídat kluky, ale naopak mi pověděla, že jsem zvaná, pokud tedy chci. To jsou mi otázky?! Of course yes!! :D Víkend v Dublinu! Přijede celá jeho rodina a že jich tedy má (minimálně 7 sourozenců)! Když byli tady, tak mi o nich všech vyprávěl, takže se neskutečně těším, až je všechny poznám osobně :)

S Nadine jsme si povídaly o vánocích. Chce je trávit doma s rodinou v Německu, ale přemýšlely jsme o Silvestru a zřejmě vyrazíme na výlet do Londýna! Taková jedna velká party v Londýně na New Years Eve! :) Byl to vlastně můj nápad (první mě napadl samozřejmě NY, ale to se na těch pár dní cenově dost prodraží, bohužel :)) a ona souhlasila! Je to skvělá slečna, které je teprve 18 let a jelikož nevěděla, zda chce dál studovat medicínu či ne, rozhodla se na rok vypadnout a mezitím o tom přemýšlet. To byl další skvělý nápad a parádní zpráva z tohoto týdne. V pátek jsme tak trošku ve městě slavily můj první měsíc. Já tedy nealko, jelikož jsem pak řídila domů a k tomu nějakou tu dobrotu. Prostě super večer s holkama!

No a dnes? Si tak sedíme s hostmum v obývacím pokoji a ona mi povídá, že příští rok v Červnu chce kluky vzít do Paříže do Disneylandu. OMG, ty se mají, zřejmě budu už muset v tu dobu domů nebo někoho hlídat? Omyl! Jsem zvaná! Takže v červnu jedu do Francie užít si Disneyland s mojí druhou rodinkou!! Tak to už jsem myslela, že mě trefí šlak! Tolik skvělých věcí v jednom týdnu jsem ani neočekávala! :D Takže už jsme trošku koukaly na vstupenky, no řeknu vám, to jsou pálky teda! A taky musíme mrknout na letenky, každopádně na konci školního roku se můžou kluci těšit na parádní dobrodružství a já pojedu s nimi!! YES!! :)

No a samozřejmě taky to, že moji rodiče už mají booknutý letenky na Říjen a přiletí se na nás podívat na Halloween! Super! Těším se, až jim tady všechno ukážu a vezmu je na ty všechny skvělý místa! A hlavně, Halloween! Už mám vymyšlený kostým a u nás ve městě je jedne úžasnej les, kde se celý týden bude konat strašidelný les a pochod 5Km se Zombie, hroby, netopýry, čarodějnicemi apod. Kluci říkali, že je to neskutečně skvělý! A že prý děsivý i pro dospělý :D

Tak vám nevím, na co se těším nejvíc. Prostě na všechno a taky na to, že poznám zase další nový lidi, jelikož máme v plánu další super výlety do jiných měst :) Netušila jsem, jak moc spokojená tady budu a každý den děkuju za to, jak super rodinku mám, jelikož se opravdu cítím jako člen rodiny a ne jako obyčejná aupair a dívky pro všechno :D Kluky mám den ode dne raději i když víc už to asi ani nejde a cítím, že oni mě taky. Malý dokonce u stolu mluvil se Santa Clausem, aby mi k vánocům prý přinešl nějaký pěkný parfém, no není to sweet?! :)

Ale myslím, že článek už je dlouhý až až :)
Všem přeji dobrou noc a krásné sny :)
BTW veřejně chci pozdravit Janičku, která mi říkala, že moje články čte po cestě do práce, tak snad se ti tenhle bude taky líbit :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama