Dva měsíce a můj první crazy víkend

19. října 2014 v 23:02 |  Ireland
Zdravím všechny čtenáře a hned začátkem vám popřeji krásný začátek týdne. Ani nevíte, jak se nemůžu dočkat zítřka!
Měla jsem malinko busy a hlavně crazy víkend! Máme tu od čtvrtečního večera babičku s dědou. Jsou hrozně milí, ale zároveň babička je občas milá až moc :D

Pokud jste celý den doma a prostě nikam nejdete a ona se vás zeptá třikrát za den, jak se vlastně máte, to už mi přijde až moc :D No každopádně přijeli ve čtvrtek večer a jelikož jsem neměla auto ( auto hostmum bylo na prohlídce, takže používala moje a já prostě neměla možnost se nikam dostat, to je teprve děs! :D ), takže jsem měla díky prarodičům volný víkend už od pátku od rána. Někdo děti musel sice odvíst do školy, ale jelikož já to auto neměla, musel to být někdo jiný :D

V pátek ráno jsem je tedy pomohla obléct (i když malej to konečně ve 4 a půl letech díky mě umí sám :D). Opravdu mě překvapil, vždycky říkal babi, když se ho ptala, jestli mu může pomoci, že ano a hned byl u ní a teď se ho zeptala a on jí na to hrdě řekl, já už to umím sám, pomoc nepotřebuju! YES!! :) Jsem na tebe pyšná!! Nedalo jí to a musela se zeptat ještě jednou, ale odpověď zopakoval a byl klid :D Takže mi odvezli zvířectvo do školy a já měla čas na úklid. Většinou neuklízím hned, protože mám mít volno do 2 hodin, ale jelikož nás večer čekala mše za jejich zemřelýho tatínka, tak jsem to chtěla udělat už ráno! Navíc jsem věděla, že po mši přijdou ještě lidi k nám na čaj, takže jsem chtěla připravit něco speciálního. Přemýšlela jsem o českých buchtách, ale zjistila jsem, že nemáme klasickou mouku jen tu cereální, takže nic. Každopádně jsem se vrhla na vajíčkovou pomazánku a na domácí Coleslaw salát. Mezitím jsem ale stihla ještě vyprat, pověsit prádlo, vyndat myčku, udělat oheň a vyčistit krb, no prostě pilná jako včelka jsem byla!

Nebyla jsem si pořád jistá, zda na mši jít. Bylo mi to takový blbý. Nejsem z rodiny a budu tam tak trošku zaclánět. Ale na druhou stranu jsem si říkala, že by to bylo vhodný tam s nimi být. Prostě jsem se optala (razím to moje moto: pokud něco nevíš, tak otevři pusu, od čeho jí máš! :D ). Hostmum mi řekla, že rozhodně mám jít, že to vůbec nevadí, že nejsem z rodiny, že budou vlastně rádi. Takže jsem vyrazila! Mše pro mě byla dost smutná záležitost, když si uvědomíte, že se jedná o tatínka tří kluků a dva z nich si ho ani nepamatují. Na mši dorazilo vcelku hodně lidí z rodiny, přátel, dokonce z Dublinu dorazila sestra mé hostmum, kterou mám mimochodem hrozně ráda. Je to mladá holka, která je mi věkově hodně blízko, má ráda hudbu a cestování :)

No každopádně po mši jsme s ostatními pár lidmi dorazili domů a já myslela, že se bude jednat jen o čaj a ty moje chuťovky s pomazánkou, co jsem připravila. To byl omyl! Připravil se stůl pro cca 9 lidí, na talíři byla vařená, na plátky nakrájená, šunka, vajíčko, můj zeleninový salát, coleslaw, k tomu pečivo a moje chuťovky, které nakonec ani nezbyly, jelikož je snědli všichni dřív než si sedli ke stolu :D Na stole samozřejmě ale nesměly chybět dvě konvičky s černým čajem a mléko (Do you wanna cup a tea? Of course :D). Dokonce jste tam mohli objevit i nějaké sladké scones a dort, který přivezla sestra hostmum. No prostě od všeho něco! A teď si představte ty typické filmy od velkých stolů z USA. Sedíte, ptáte se, můžeš mi podat máslo?! Jelikož je na druhý straně stolu a povídáte si a povídáte. Neustále jsem slyšela, jak všem moje saláty chutnají a pomazánka. Všichni chtěli recepty a kde prý jsem se to naučila! Potěšilo mě to :) Každopádně jsem si tenhle večer "užila". Nedá se to říct v pravém slova smyslu užila, ale přeci jen to byl pro mě zážitek, tolik lidí u stolu a ten ruch. Ne jako každý den, když tu sedíme tři :) Navíc mě tohle čeká znovu na Vánoce a to se moc těším! :) V sobotu jsem sice stále neměla auto, ale jelikož tu byla babi s dědou a já měla volný víkend, děda mě odvezl k Nadine, která musela babysitovat večer a pustily si film, udělaly si pizzu a prostě si pokecaly :)

Dnes jsme byly s Nadine domluvené na posilovně a já čekala jen na auto, až se mi s ním hostmum vrátí, jelikož s ním jela mimo město večer před tím. Ráno jsem vstala až hodně pozdě, taky jsem byla vcelku dlouho vzhůru a pokecala si na Skypu s rodinou. Potom jsem vyrazila dolů na snídani. Všichni seděli dole, kluci samozřejmě ještě v pyžamu (no je tu babi že) a všude neskutečný nepořádek. Přesně vím, že pokud přijede babi s dědou, mám raději vypadnout na víkend pryč, protože je to pro mě práce navíc!! Buď dělají větší nepořádek než ty kluci a nebo ho udělají kluci a oni ho prostě neuklidí :D No pustila jsem se do úklidu, protože do tohohle bordelu prostě přeci Hostmum nemůže přijet!! Když už jsem ho uklidila, tak se nám kluci začalo dohadovat kvůli iPadu, na kterém samozřejmě seděli už den předtím (ale je tu babi, že!).Tak jsem řekla, ať se nedohadují, no nepomohlo to, tak jsem iPad zabavila! Jenže ejhle, je tu samozřejmě babi, takže ho měli do 5 minut zpátky...hmmm, tomu říkám výchova, že?! A jelikož je tu babi, tak k obědu měli hranolky, velmi výživné jídlo :D
Budu je napravovat asi pěkně dlouho, jako vždycky, když přijede babi s dědou, tak pak mají svojí hlavu, děs!! Ale v pátek odjíždí, takže to jsou vlastně jen 4 dny :D Ale ne že bych se už netěšila, až bude babi s dědou zítra pryč! Mám je moc ráda, jsou moc milí, ale kluci za těch pár dní hrozně zvlčí!

Ale mě už se to blíží,teda nám! Rodičovstvo mi dorazí v sobotu! V pátek mi odjede irská rodinka a já tu do soboty budu sama a v sobotu vyrazím za nimi do Dublinu! Chtěli jsme si půjčit auto, teda snad si ho půjčíme.

Pokud si ho někdo z vás, komu ještě není 25 bude chtít v Irsku půjčit, připravte se na pořádnou přirážku! Nepochopitelný pravidla pro mladý řidiče! (Teda 25 mi nepřijde jako mladý řidič, pokud mám řidičák už 6 let :D!!) Každopádně nikoho nezajímá, jak dlouho řidičák máte, ale kolik vám je let a jelikož vám je "jenom" 24 a půl, tak prostě patříte mezi mladé řidiče a pořádně si připlatíte. Některé půjčovny vám dokonce auto ani nepůjčí, pokud vám právě 25 není. Směšný!! Každopádně já mám pro svou rodinku překvapení a myslím, že budou koukat, jen to ještě nevědí :) Už jsem dokonce sepsala plán, kam je všude vezmu a rozhodně se nezastavíme (asi ani na oběd :D). Bude to prostě busy týden plný překvapení a zážitků! Takže doufám, že se jim tu bude líbit!! Navíc zůstanou s námi v baráčku a nemusí spát v žádném hotelu, což je super, ne?! Rozhodně jo! Kluci už se těší, i když se na začátku asi budou malinko stydět a jazyková bariéra bude trošku, ale ono se to poddá :)

Toť asi vše, myslím, že jsem vás nudila už dost dlouho a každopádně se zase ozvu! Nejspíš ještě před návštěvou rodiny a potom až po :)

Přeji krásný další týden (mě to tady hrozně utíká! Už jsem tu dva měsíce a ani mi to nepřijde!)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama