Hunger Games: Mockingjay

27. listopadu 2014 v 23:43 |  Ostatní články
Musím se vám pro začátek k něčemu přiznat. Nejsem zrovna velký čtenář a pokud jdu do kina, většinou jsem před ním knihu nečetla. Vím, říká se, že kniha je většinou mnohem lepší a rozvitější než film, jenže já zatím přečetla jen pár knížek (zřejmě se nemám čím chlubit). Převážně čtu novinové články, internetové články, blogy, diskuze a momentálně také knihy pro děti v Angličtině, když už tedy mám čas.

Díky tomu jsem do kina šla bez jakéhokoliv očekávání a tušení, co mě ve filmu vlastně čeká. Navíc jsem sama viděla první díl stejnojmeného filmu, ale druhý jsem, sama nevím z jakého důvodu, prošvihla a neviděla. Po kině se to ale rozhodně hodlám napravit.

Film Hunger Games: Mockingjay mě příjemně překvapil. Musím přiznat, že pro mne to byl jeden z nejemotivnějších filmů vůbec, byť jsem neviděla předchozí díl. Do děje ale vplujete hned od první chvíle. Není třeba znát předchozí díly, po chvíli, co se do děje vpravíte, tak vám sám ukáže, co se dělo a co se bude dít. Rozhodně tento film nedoporučuji slabším povahám. Pobrečeli jste si u Titaniku? S velkou pravděpodobností si pobrečíte i při Hunger Games. Rozhodně to můžeme přisuzovat tomu, že jste skvěle vtaženi do děje, kde se jedná o lásku dvou mladých lidí, která musí překonat obrovská úskalí a sami zjistíte, že láska je opravdu silná! Ale nepředstavujte si typický romatický doják typu "holčičí" film, to vůbec.

Film je v některých momentech více než akční. V jednu chvíli se zaduní vše kolem nebo se vám zatřese pod nohama zem, dokonce vám po zádech možná popoběhne malý mrazík. V jednu chvíli máte dokonce pocit, že jste byli snad vtaženi do Druhé Světové války a dokážete si živě představit, jak hrozná pro lidi musela být. Tento film vám ale rozhodně zvedne sebevědomí. Tedy alespoň vám otevře oči v tom, že pokud se jedná o sílu lidu, ta je opravdu velká! Sílu lidu, prostě nelze zastavit! Každý z nás je takový malý Mockingjay ve svém životě a měl by se snažit jít si za svými sny a plány. V každém z nás je obrovská síla něco dokázat, někomu pomoci nebo něco přemoci! V jedné části filmu máte dokonce pocit, že dokážete změnit celý svět!

Hunger Games není jen o romantice, slzách, boji za svobodu, ale o síle nás všech. O tom, jak dokážeme vše, o co budeme usilovat. O tom, že bychom měli bojovat a nenechat se utlačovat a také o tom, že v každém z nás dřímá takový malý Mockingjay, jen ho nechat vyletět z hnízda a ukázat se světu!

Tenhle film mě opravdu mile překvapil a doufám, že překvapí mile i vás všechny, kteří se na něj rozhodnete jít. Připravte se tedy na slzy, pot, krev, lásku, hněv, zlost i smích, protože všechny pocity můžete zažít v jenom filmu s názvem Hunger Games: Mockingjay!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama