Návštěva rodičů aneb loučení podruhé

1. listopadu 2014 v 23:05 |  Ireland
Po delší době jsem se zase dostala k tomu, abych něco málo napsala. Původně jsem to chtěla stihnout ještě před tím, než mi dorazí rodiče, ale nějak jsem to nestihla :D

Měla jsem spoustu práce jak doma, tak s přípravami. Chtěla jsem jim za ten Halloweenský týden stihnout ukázat co nejvíc. Vlastně nejlépe všechno, co já viděla do dnešního dne :D Rozhodla jsem se proto, udělat si plán! Sepsala jsem si všechna místa a vypsala na které dny by se asi tak hodila. Podle počasí můžeme poté kombinovat a přehazovat, co se nám bude hodit.

Největší problém bylo auto! Můj modrý Yaris, který můžu používat jen okolo města a v něm nám k tomu bohužel nemůže posloužit a jelikož autobusem je to vždycky všude na dlouho a na hodiny se spolíhat nedá, rozhodla jsem se, že jsi auto půjčím. Jenže Ejhle! Ono by si člověk myslel, že když máte řidičák 6 let, tak s tím nebude problém. Jenže tady jste v Irsku! :D Pokud je vám méně než 25 let, tak máte prostě smůlu a jste bráni jako Young driver! Tím pádem je pojištění hrozně drahá záležitost. Některé společnosti vám auto vůbec nepůjčí a některé si za to účtují nehorázné peníze. Jenže ono nám nic jinýho nezbude, když budu chtít ukázat víc než jen naše mini město :D

Nakonec jsem si auto objednala u společnosti, kterou mám vyzkoušenou už z Floridy a mám s ní dobrou zkušenost. Půjčuje naštěstí řidičům mladším 25 let, ale samozřejmě s poplatkem, který je u všech společností stejný. Jeho výše je 30 Euro. Řeknete si, to není zase tolik na dobu půjčení. Nebylo by, pokud by to nebylo na každý den! :D Proč člověk, který má 6 let zkušeností s řízením vozidel bez dopravních nehod nebo odebraných bodů, musí být diskriminován za to, že mu prostě jen není 25? To mi hlava asi nikdy nepobere :) Takže místo 77 Euro na 6 dní mě auto vyšlo na 336 Euro :D Pálka co? Několikrát víc než běžně! Za tohle Irsko opravdu nemám ráda :D

Každopádně auto jsme měli vyzvednout na letišti v Dublinu až poté, co si prohlédneme město. Rodiče dorazili v sobotu večer. Já nám objednala hostel, abychom mohli vyrazit do nějakýho typického Irského pubu přímo v Dublinu a druhý den pokouknout ty památky (btw těch v Dublinu opravdu moc není :) Večer se k nám ještě měla přidat moje kamrádka Nadine (btw naši umí anglicky jenom malinko :D).

Dorazila jsem na letiště, kde jsem na ně čekala. Stojím na terminálu a čekám. Sleduji ceduli a zjišťuji, že ledalo přiletělo dřív. Super! Začínají chodit lidi! Přestávají chodit lidi a moji rodiče nikde :D Se někde asi zapomněli ne? Vidím slečnu, jak čeká na přítele a skáče mu do náručí, sleduji tatínka, co se vrací z cest a vidí po dlouhé době svého synka. Krásné! Rodiče stále nikde! To už začíná být malinko podezřelý :D Vychází starší pán a dceři tvrdí, že z Prahy letěl až vzadu, proto jde poslední! What?! Za chvíli se otevřou dveře a naši přichází! Tak se vítáme, objímáme, no znáte to :)

Vyrazili jsme do Dublinu, ubytovat se do hostelu. Máme booknutý Kinlay House Hostel Dublin. Paráda! Přijdeme a pokoj je parádní! Místo 4 postelí dokonce 6, ale stále je jen pro nás! Sprcha a záchod na pokoji, což je super! :) a nakonec mě stál pro jednu osobu míň, než když jsme byly s Nadine na jiných místech :)

Večer jsme vyrazili do Temple Baru. Procházeli uličky a potkávali pouliční umělce či zpěváky. Dublin je prostě město zábavy, mladých lidí a jednoznačně piva! Pokud ale pojedete do Dublinu, připravte se na pořádnou cenu za pivo! U nás v Ballině za 1 pintu Guinnessu dáte 4.5 Eur a v dublinu necelých 7 Eur a to je sakra rozdíl! Odvedeme rodičovstvo na pokoj a my vyrazíme směr noční život Dublinu! Potkáváme takovýho vcelku pohlednýho kluka, co nám ukáže jeden vcelku pěkný klub a protancujeme pár hodin. Jelikož se ale posunuje čas, tak to není zas tak hrozný! :D Druhý den mě totiž čeká moje první jízda, za tmy a ještě z Dublinu až k nám, což je cca 3 a půl hodiny :)
Druhý den jsme prošli pamatky. No, byli jsme u Guinnessu, kde se pivo vyrábí. Jenže naši neumí tak dobře anglicky, abychom šli dovnitř, tak pokračujeme dál a během pár hodin máme prošlé celé město. Nabídnu Nadine, že ji svezeme autem a vyrazíme na letiště pro auto. Kde samozřejmě nastal další problém! Zřejmě si Sixt myslí, že lidé běžně mají na kartě nastavený limit 50 tisíc. jelikož zablokovaná částka měla být něco kolem 47 000 Kč za Opel Corsa. To tam opravdu nemám teda! :D Každopádně problém vyřešen!

Za tmy, deště a neskutečnýho větru (nevím, co to teda mělo být za zkoušku :D) jedme domů! Cesta se nám ze tři hodin protahuje na 4 a i tak jsme rádi, že jsme doma! Myslím, že já asi nejvíc :D

Celý týden potom jezdíme na výlety. Směr útesy, sbírámě kešky užíváme si s kluky. I když tolik anglicky neumí, tak si s nimi každý pokecá a kluci si moje rodiče opravdu zamilovali. Ben se mě ale jeden den ptá: A kdy ty tedy odjíždíš? První mit o nedošlo, ale poté už jo. Ježiš, já neodjíždím! To, že tu jsou naši neznamená přeci, že jedu domů :) Tak jsem mu vykouzlila malý úsměv na tváři :)

V týdnu nás ještě čekal Halloween! Úžasná Scary walk u nás v lese! Čekali jsme za deště a tmy dvě hodiny ve frontě, ale opravdu to stálo za to! Mamka křičela víc než všechny děti dohromady! :D Opravdu jsme se nasmáli a zalekali se :) Chodilo se po skupinkách za úplné tmy, jen průvodce měl světýlko. Z lesů na vás skákali zombie a další příšery! V lese se nacházel hřbitov, postel s mrtvou holčičkou nebo lidský řezník! Stálo to prost ěza to!!

Nejen ten den, ale celý týden byl prostě super a blížil se konec a já si říkala, že bych byla ráda, kdyby to vlastně neskončilo. Nastalo neoblíbené balení a loučení s Irskou rodinkou. Dnes jsme vstávali v 5 ráno a vyrazili ještě autem směr Dublin, kde jsme auto měli vrátit. Cesta byla tentokrát bez deště a větru, takže nám trvala opravdu jen 3 hodiny! :) V Sixtu nám auto převzali během 5 minut a odvezli nás na letiště :)

Na letišti jsme byli vcelku brzy, jelikož jsme všechno sthli vcelku rychle. Vytiskli jsme letenky u přepážky a sedli jsme si na čaj s mlékem , amozřejmě :D

Hodina H se blížila a naši vyrazili za bránu. Nastalo další loučení. Tenhle rok už podruhé. První se obešlo bez slz, ale tentokrát jsem se musela hodně snažit, abych si nerozmazala řasenku! Ještě při čekání na autobus, kdy už naši seděli v letadle a vlastně už byli skoro pryč jsem si pořád musela hlídat, aby mi nějaká ta slzička neukápla. Nesnáším loučení! Ale víte, že vás čekají další skvělé měsíce a rozhodně to není loučení navždy, ale spíš na neurčito :) Vlastně určito, když vezmu, že minimálně v červu dorazím do Čech i kdyby jen na otočku :) Nejsem nijak zvlášť dojímací typ, ale tohle zná zřejmě každý, kdo odlítá na delší dobu pryč a ví, že se prostě s těmi lidmi chvíli neuvidí :)

Každopádně bych měla moc poděkovat za návštěvu, protože byla super! Užila jsem si jí nejen já a rodiče, ale bylo vidět, že i moje druhá Irská rodinka si jí užila! :) Mám vás moc ráda a brzy se zase uvidíme :) Ať už to bude v Čechách nebo někde jinde :-*

To bude asi vše, přeju všem krásný poslední den týdne a víkendu a hezký začátek toho nového týdne :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama