Neuvěřitelné!! Tři měsíce v Irsku!!

10. listopadu 2014 v 22:12 |  Ireland
Zdravím vás všechny :)

Dnešní den byl vcelku dlouhej, namáhavej a únavnej, takže to nebudeme protahovat :D

Víkend byl prostě parádní! Na to, jaký tady máme malinký městečko (pro ty, co znají Děčín, tohle je ještě menší :)), tak jsme se s Nadine rozhodly vyrazit do víru velkoměsta za nočním životem. Říkaly jsme si spíš, jestli tu vůbec nějaký je.
Abyste pochopili. Irsko a hlavně naše městečko Ballina je plný hospod, to ano. V sebemenším zapadákově byste minimálně jednu hospodu našli. Byť by ve městě bydlelo pět lidí, tak ta hospoda by tam prostě byla! To by nebylo Irsko :D

Ono jde spíš o to, že do hospody si jdete prostě sednout pít. Což po pár týdnech, jak byste tu zjistili, je dost nuda a hlavně dost nákladná záležitost! Jedna pinta piva tu stojí i 5 Euro! A to jste dá se říci na vesnici. V Dublinu totiž pěkně prosím stojí 7 Eur :D V hospodách se ale občas o víkendu hraje živá hudba, tak jsme se rozhodly vyrazit. Naše oblíbená hospoda s názvem Broken Jug, do které chodí nejvíc mladých lidí (když už je teda zrovna potkáte :D). Měl tu zpívat Simon, kterého už jsme jednou slyšely jinde a má krásný hlas. Když jsme viděly, jak je tam kolem 11 hodiny stále poloprázdno (cca 5 lidí) a začaly se rozhodovat, co vlastně dál, tak se s námi dal do řeči jeden místní. To tu mají lidi prostě ve zvyku, začít si s vámi povídat, jen tak, o něčem a o ničem :D Sdělil nám, že Broken Jug v pátky bývá poloprázdný, ale pokud zajdeme do Bar Square, tam by mohla být živá hudba a mohlo by to být fajn. Tak jsme se sebraly a šly :)

Dopadlo to super! Sice jsme žádnou živou hudbu neviděly, ale za to tu byl DJ, který hrál parádně a večer jsme si naprosto užily! Můj první večer v Ballině, kdy můžu říct, že jsem si ho vážně užila a to nejen relaxem doma :D Bar byl plný mladých i starších lidí. Divili byste se, kolik lidí ve věku 50 let a výš tu chodí do hospod. Ženský se oblíkají, jako by jim bylo minimálně 18 let. Nosí vysoké podpatky, sukně pod zadek a namalované jsou tak, že by z nich nejeden malíř měl vyloženě radost :D Na to už si pomalu začínám zvykat. Jelikož my s Nadine vždycky vyrazíme bez podpatků a oblečené vcelku normálně. Žádné šaty, ale džíny a top, tak jsme vcelku příjemná atrakce pro všechny okolo. Zřejmě je taky vidět, že prostě nejsme z Irska D:

Každopádně si nás vyhlídli takový "milí" pánové. Tedy abyste rozuměli, oni byli milí, ale až moc :D oba ve věku cca 50 let (hostmum prohlásila po tom, co jsem jí to vyprávěla, ježiš Irové, to je typický! :D). První dorazil si pokecat a potom, když Nadine odešla na toaletu mi přinesl telefonní číslo na podtácku, že odcháhí a jestli ho mohu předat kamarádce. No já na něj první koukala, jestli to myslí vážně a popravdě se mi chtělo začít opravdu se smát. Ale! On to zřejmě myslel smrtelně vážně, tak jsem mu řekla samozřejmě a odešel :D Načež přišel další a oznámil mi, že jsem nejhezčí žena jeho života a že se do mě asi vážně zamiloval :D Tak to už jsem smích prostě neudržela, podívala se na Nadine a ta na mě hodila pohled, že to on zřejmě myslí uplně vážně :D Po tom, co mi nutně musel říci, jaká jsem krásná a že mi je zřejmě jenom 20 let a že o něj nebudu mít zájem, mi nezapomněl připomenout, abychom se potkali v jiné z hospod tady ve městě :D Funny Friday :D

Opravdu jsme si užily celý víkend, nejen díky Baru, ale i posilovně a západu Gaelic football v neděli a já v pondělí začala pěkně odpočatá! BTW o víkendu tu byla ségra hostmum, která je fyzio a řekla mi, že se o svojí nohu nemusím bát, že to prostě budě chvíli trvat než se srovná do normálu, a že to může být klidně i rok! :) Takže prostě no stress :)

V neděli se mi ale ještě přihodila taková věc! Přijdu domů z posilovny a konečně se povalím na postel! Beník ke mě přiběhne do pokoje (což má mimochodem dovolené jen ode mě, jinak to má zakázané :D) a říká: Budeš si se mnou hrát? Říkám, že teď ne, že si dám sprchu, ale pak můžeme třeba u mě na posteli číst pohádky, když bude chtít :)

Tak prý jo! Se mu po mě prý stýskalo, když jsem byla celý víkend v čoudu, tak sem mu slíbila, že budeme číst pohádku a druhý den si budeme hrát :) Šmudla malej :) Mimochodem si to neumíte představit! Je mu 4,5 roku, chodí do první třídy a už se učíme číst! Teda učíme, vlstně už pár slovíček číst umí! Super!! A hrozně rád mi to ukazuje, jak mu všechno jde :)

Od začátku už to jsou tenhle týden 3 měsíce, co tu v Irsku jsem a on se naučil tolik věcí se mnou! Neuměl se sám oblíknout, teď zakazuje babičce mu pomáhat! Pravidelně jsme prskali okolo sebe a na sebe, teď kašle do ruky! Smrkat? To nikdy nedělal. Teď konečně ví, jak používat kapesník! Skládá si po sobě oblečení, dokonce už konečně slyším i děkuju a prosím! A to nemluvím o tom, že zhasínat světlo a splachovat záchod to neexistovalo! Teď?! Občas se to musí připomenout, ale jinak mi to sám oznamuje! První spláchnout, potom umýt ruce, potom si usušit ruce a zhasnout světlo! :D No neni on zlatíčko?! Dokonce i když jsem zrovna upstairs, tak mluví tolik nahlas, abych ho já nahoře slyšela :D

No dnes už by to vlastně asi stačilo, mám toho dneska plný brejle :D Chodím spát skoro jako děti. Vařila jsem dneska tři jídla, po víkendu byl neskutečněj binčus, takže ten jsem musela uklidit, pračky jsme měli rovnou dvě, myčku teda jen jednu. Pěkně uklidit popel, rozdělat oheň a vyhodit popelnice. A měla jsem toho pěkně plný kecky, jsem se nezastavila! A to kluci samozřejmě po úkolech hurá, budeme si hrát :D Sorry, ale já jsem mrtvá! Dnes mi dokonce Lancer usnul v obýváku, jak jsem ho hladila a jak je teď hodnej a hezky umí ležet! I psa jsem stihla vycvičit! :D no jsem na sebe náležitě hrdá za ty tři měsíce!

Ale představa, že mě jich čeká vlastně už jen 7, horzně se to krátí! Čas neskutečně letí a za chvíli máme Vánoce! A po Vánocích to bude utíkat ještě víc! Musíme si užívat, dokud to jde! Takže já jdu do hajan ať jsem ready na zítra :)

Krásnou noc a celý týden vám všem
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama