Christmas in Ireland aneb Vánoce trošku jinak

28. prosince 2014 v 0:56 | Blog o mém au pair životě |  Ireland
Spousta z vás se mě ptá, jaké jsem měla Vánoce a jaké jsou vlastně takové Vánoce v Irsku. Použila bych na ně jedno slovo JINÉ! Jelikož teď nemám moc času, tak jsem se rozhodla vám všem Irské Vánoce osvětlit ve článku. Sice už je 27. prosince, tudíž to znamená dva dny po Vánocích, ale i tak to není úplně pozdě.

Začala bych asi tím, co skoro všichni zřejmě víte, že se Vánoce v Irsku, stejně jako v Anglii nebo Americe, rozhodně neslaví 24. prosince večer, ale 25. prosince ráno. Vánoční večeře tudíž je až 25. prosince večer. Všechno to začalo už týden předem, samozřejmě výzdobou a přípravami. Abych pravdu řekla, výzdobu jsme měli jako jedni z posledních rodin tady u nás :D Což mě dost překvapilo a když jsem viděla náš strom, tak se mi chtělo jet domů! :D Nejen, že byl umělý, ale ještě mu chybí pár větví, takže vypadá jako dva stromy dohromady spojené na tyčce :D Zatímco doma máme krásný strom, živý a ještě nádherně nazdobený, tak jsem si říkala, že pro ty malé děti by mohl alespoň Vánočně vypadat!


Každopádně se dětem blížily Vánoční prázdniny a to pro ně znamená dva týdny volna! Ale před nimi je ještě čekala Vánoční besídka. Na té jsem rozhodně nemohla chybět, jelikož mě tam oba kluci moc chtěli. Bylo to parádní, Beník, kterému jsou 4,5 roku měl dokonce svojí větu a písničku, takže jsme jí zkoušeli doma spolu a zpívali dokonce spoustu vánočních písniček k tomu. Naučila jsem se tím teda spoustu anglických vánočních písní od Rudolph the red nosed reindeer a Let it snow nebo Santa Claus is coming to town. Měli jsme super dny a ani se jim nechtělo moc hrát na iPadech, což jsem byla vážně ráda.

No každopádně se nám blížily ty Vánoce a s nimi i příjezd babičky a dědy a den před Christmas Eve, což je 24. prosince, přijela Aoife, sestra mojí hostmum :) Tu prostě miluju! Je skvělá, nejen, že s dětmi, ale skvěle si s ní pokecám i já. Takže jsme tu byli všichni a já si myslela, že 24. prosince je Vánoční večeře, ráno se rozbalují dárky a hotovo. Nene, chyba lávky! :D
Dárky, které nejsou od Santy a dávají se mezi rodinou, tak ty už byly dávno pod stromečkem :) Jenže potom chodí s dárky ještě Santa přes noc ze 24. prosince na 25. S hostmum a její sestrou jsme večer vyrazily ven, do hospody. Nečekala jsem, že se půjde do hospody den před Vánoci :D Ale budiž! :D Byly jsme tam cca do půl desáté, jelikož všechny hospody potom musí zavřít. Jeli jsme domů a děti už byly v posteli. Jenže nikomu z nich se samozřejmě vůbec spát nechtělo, jak byly natěšený na Santu. Malej usnul po hodině, ale Cian byl stále vzhůru a potom se vzbudil ve tři ráno, že jde rozbalovat dárky.

Dárky se nanosily a dokonce, aby kluci opravdu věřili, že Santa s Rudolfem dorazili, tak se na zemi udělaly stopy od Santy a nastrouhala se mrkev, že tu byl i Rudolf :D To mě z Vánoc dostalo asi nejvíc :D Ráno samozřejmě mě kluci už budili, že jdeme rozbalovat dárky od Santy ať teda už jako vstávám :D Seběhli jsme dolů a tam dvě kola. Pro každého z nich jedno a punčochy plné maličkostí. Nejstarší dokonce od Santy dostal nový Xbox. Tyhle dárky se rozbalily a já čekala, kdy se dostane na ty další, ale ejhle, ty prý až po večeři!

Večeře nebyla tak uplně večeře. Jedlo se cca v půl 4 s tím, že naše 10kg krůta se musela péct přes 3 hodiny. A co tedy bylo na vánočním stole? Jako předkrm byl žlutý meloun. Ten prostě miluju!! Potom přišly jarní závitky s omáčkou, což bylo jako předkrm taky super! A jako hlavní chod byla tedy pečená krůta, pečená šunka a potom pečené brambory, brambory na smetaně zapečené se sýrem a ze zeleniny dušený květák, růžičková kapusta a hrášek! Prostě jídla jako pro rotu vojáků! Ale tohle jídlo mi rozhodně chutnalo a klidně bych si krůtu s brusinkovou omáčkou dala znovu, byla prostě super! Ale řeknu vám to byl teda pták!! 10,5kg a já si říkala, jak to sakra chtěj nacpat do tý trouby!

Po večeři už došlo na další dárky, konečně! Kluci už se nemohli dočkat! Ale počkat?! První přišly na řadu Crackers! Kdo neviděl, tak asi neví o co se jedná. Takové velké papírové bombony, za které, když zatáhnete, tak prasknou a vevnitř je vždycky nějaké malé překvapení :D praskali jsme a praskali, cracker pro každýho a každém z nich jeden vtip, papírová korunka a nějaká maličkost :D Ale šup šup dárky!! No můžu říct, že jsem byla zřejmě vážně hodná, jelikož celá rodinka mi našelila spoustu maličkostí, ze kterých mám ohromnou radost! Od krémů na tělo, voňavé svíčky, po různá přáníčka od kluků a pyžama, ale taky tričko s nápisem: Příští zastávka NYC! Oni vědí, kam já prostě chci! Dokonce nejstarší náš kluk Darren mi sám koupil dárek ze svého, takže opravdu musel utratit ty svoje peníze a pořád se mě ptal, jestli se mi líbí. Naopak mi stále děkoval za ten můj! Hrozně mě překvapil!

Všichni jsme si to neskutečně užili! Musím říct, že jaké jsem měla z Vánoc obavy, když jsem viděla strom a že to nebude ono, tak se mi hrozně líbily! Každému z vás bych rozhodně přála takové Vánoce zažít! Je to sice něco jiného, dala bych si salát s řízkem, ale atmosféra tozhodně nechyběla a byly přesně takové, jaké by měly být! Doufám tedy, že jste všichni měli taky krásné Vánoce, minimálně takové jako já a ne li lepší :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama