Půl roku! Slavíme?!

15. února 2015 v 23:39 | Blog o mém au pair životě |  Ireland
Krásný nedeštivý večer všem přeji!

Právě jsem si sedla konečně k laptopu, že něco napíšu! No vždyť bych taky měla! Dnes je to přesně 6 měsíců od mého příletu do Irska!! Přesně 6 měsíců nazpátek jsem si říkala, jak to tady asi s těma dětma zvládnu, jestli sem zapadnu, jaký to tu bude, jestli tu budou lidi milí apod. Každý na Au Pair program jel zřejmě alespoň s nějakým tím svým strachem. Přeci jen jedete do jiné země, jiné kultury, jiné rodiny a necháváte přátele a svojí rodinu daleko. I když zase tak daleko to není. Ono i přes to, že s rodinkou mluvíte přes FaceTime, vidíte se a máte pocit, že je to přesně to, co chcete, tak po příletu se to může změnit. Co si budeme namlouvat. Někteří rádi dělají dobrý první dojem nebo klidně i první dojmy a poté si navymýšlí i to, co by nemuseli a úplně se změní. Naštěstí ale tohle nebyl můj případ!

Od prvního dne jsem věděla, že mi můj šestý smysl napověděl dobře a rodinku jsem si rozhodně vybrala správně! Samozřejmě, že kluci občas zlobí nebo si občas říkám, že to snad není ani možný, že neumí tohle a tamto v tolika letech! Ale oni přeci nemůžou za to, že je někdo něco nenaučil a hlavně většinu mého pobytu jsou hrozně zlatí! Zrovna tento týden (včera) byl Valentines day. Oba mi tento týden vyrobili ve škole přáníčka a malej dokonce srdíčko z toustového chleba namalované na červeno! No jsou prostě zlatí! Cian ještě na přáníčko napsal básničku. Cituji: Roses are red, violets are blue, sweets are sweet the same as you. No není tohle prostě sweet?! A kvůli takovým momentům si člověk svoji práci Au Pair rozhodně užívá! Jsou chvíle, kdy si řeknete, že toho máte plný zuby a prostě pojedete domů, ale už teď můžu říct, že jakmile odjedu, tak tihle dva mi rozhodně budou chybět!! Nejhorší na tom všem ale je, že mě tu vlastně čekají už jen 4 měsíce!!!!

Opravdu nevím, kam se ten půl rok poděl. Nechápu, že to tak rychle utíká a nevím, kam ten čas tak letí! Je jen opravdu neskutečný, že jsem tu dnes půl roku a přijde mi to jako včera, když mě rodinka vyzvedávala na letišti v Dublinu nebo když jsem poprvé viděla svůj pokoj. Když jsem poprvé řídila vlevo (Kdo se chystáte do Irska nebo Anglie, no stress, zvyknete si během pár dní ;)) nebo když jsem byla na prvním výletě v Galway, kde jsem potkala spoustu lidí z celého světa, se kterými jsem ještě stále v kontaktu!! Hrozně to letí! No a také díky tomu jsme se tenhle týden loučily s Jess, která tu byla na půl roku a její pobyt končil a ona se vracela domů, do Německa k rodině. Odlétala v pátek, tak jsme zašly na společnou večeři ještě s Nadine a udělaly si hezký Goodbye večer :) Neumím si představit, že za pár měsíců se takhle budu loučit já!

V pátek jsme si potom s Nadine udělaly holčičí movie večer, jelikož moje hostmum odjela na Kanáry bez dětí a děti hlídala teta, tak jsme si pustili American Pie 1,2 a Frozen, udělala jsem večeři, daly jsme si popcorn, pokecaly jsme a prostě si to užily! Tyhle večery já prostě miluju! Když má člověk konečně čas pro sebe, bez dětí v baráku a ještě nakonec má baráček jen sám pro sebe, to je uplně super!! No a v sobotu (na Valentýna, kterýho v Irsku neskutečně slaví) jsme vyrazily do kina na Fifty Shades of Grey. No, co na ten film říct. Hm, tak na Oskara to nebylo, s knihou ho tedy porovnat bohužel nemůžu, tu jsem nečetla, ale film se mi vcelku líbil. Asi záleží, co od něj kdo očekává. Pokud chcete něco "tvrdšího" pusťte si Pčko :D To do kina prostě jinak nepatří, ale tohle bylo decentní a na filmové plátno tak akorát. Nic u čeho by se člověk musel červenat, ale některé scény byly malinko mimo mísu. Nevím opravdu, jak to bylo napsané v knize, ale někdy mi to přišlo vytažené z kontextu. Ale to může být jen můj názor! Rozhodně nelituju peněz, které jsem za lístek dala, ale pro mě zatím stále vede jednoznačně z filmů, které jsem tu viděla American sniper!

A konečně dnes jsem vyrazila směr Castlebar, poznat se s novou Au Pair. Tímto zdravím Míšu a moc jí děkuji za pokec, i když byl malinko kratší, ale ty za to nemůžeš, to ti Irové jen sabotujou hodiny, ale na to si zvykneš :D Bylo to super, pokecaly jsme si v češtině a doufám, že i přes to, že některý zkušenosti už negativní máš, tak že už nebudou přibývat a budeš si svůj pobyt tady jen a jen užívat! :) Mezi rozhovorem jsem poprvé viděla první cca dva nebo tři hezký Iry! Děvčata já vám nevím, ale ty Irové prostě nejsou hezký chlapi :D Každej druhej tu má bradku, čímž vypadají hrozně staře a nevím, asi to není prostě moje krevní skupina :D Ale tyhle jsem mohla s klidem obdivovat a konečně se taky pokoukat :D

Myslím, že to už by pro dnešek úplně stačilo :) Půjdu si přečíst kus knihy (mám jich koupených už asi 10, tak bych měla začít číst :D) a potom pěkně do hajan. Zítra mám mimořádně volno, takže si i přispím a nemusím hned po ránu vstávat :)

Přeji Vám všem krásné sny a doufám, že jste si všichni užili víkend minimálně jako ja!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama