Nesnáším loučení!!!

1. března 2015 v 20:45 | Blog o mém au pair životě |  Ireland
Doufám, že máte lepší týden a víkend než já. Já týden už bojuji s jakousi chřipkou! Ono by se bojovalo jednodušeji, kdyby člověk mohl lehnout do postele a prostě to vyležet, jenže to se bohužel s touhle prací nedá.

Padla jsem na hubu v pátek večer, kdy se moje HM vrátila po týdnu z dovolené bez dětí, které byly se mnou doma. Celý víkend jsem proto prospala a snažila se léčit. Neskutečně mě to mrzelo, jelikož Nadine (moje Německá kamarádka měla další víkend odjíždět do jiné rodiny, takže jsem si jí ještě chtěla trošku užít), ale ona padla nemocná na hubu v sobotu taky! Takže to tak nějak dopadlo, že jsme obě víkend proležely a bohužel se neviděly :(

Díky bohu, ale moji kluci chodí do školy, takže jsem alespoň po ránu měla čas to prospat a snažit se z tý chřipky dostat! Naštěstí jsem teplotu neměla, takže to bylo spíš o kašli a rýmě (která se mě teda drží ještě po týdnu samozřejmě :D). Ale já se z toho prostě musela dostat, jelikož jsme se měly s Nadine vidět před jejím odjezdem, což bylo dnes! Měly jsme v plánu ještě se Sarah (Francouzská Au Pair) společnou večeři a potom plán, který jsme přímo předem neurčily :)

V pátek jsem ale musela večer hlídat, takže jsme si s Nadine udělaly společný večer tady u nás! Udělala jsem pomazánku, kecaly jsme celý večer, koukaly na film a taky mi udělala melír! Již po druhé, ale musím říct, že se tentokrát fakt nevyvedl :D Ale Who cares! Za chvíli jsem doma a kadeřnice mi to opraví :)

Včera jsme tedy potom vyrazily na večeři. Během dne jsme si zašly na čaj do města, potom k ní domů, dobalit ještě pár věcí. Přijde mi hrozně úsměvné, jak půl roku svého života můžete nacpat do jednoho velkého a jednoho malého kufru a batohu na záda! Já už teď budu muset kupovat druhý velký kufr, tak vám nevím :D V tu chvíli mi ještě stále nedocházelo, že vlastně dnes ráno už bude odjíždět a už jí neuvidím. Že vlastně nebudu moc zvednout telefon a zavolat, kam půjdeme nebo pojedeme další víkend! Byl to prostě každý další společný den a večer!

Zabalila poslední věc a dala mi dárek. Já jí ten svůj dala už před týdnem, hned, když jsem ho pořídila :D Dostala jsem skvělou kovovou žlutou cedulku s nápisem You are my sunshine. Hrozně mě potěšila, když mi vysvětlila, že si nepředstavovala, že někoho jako mě tady potká a že jsem takový sunshine pro ní. Že jsem stále usměvavá a že jsem ji vždycky podpořila, když to bylo potřeba!

Když jsme se potkaly, pamatuji si to, jako by to bylo dnes! Půl roku společného života, výletů a dokonce i seznámení s mými rodiči! Neskutečné množství společných zážitků a myšlenek. Kolikrát se nám stalo, že jsme jedna druhou doplňovaly a že jsme kdykoliv jedna pro druhou byla, kdž jsme to zrovna potřebovaly! Povídaly si, stěžovaly na Au Pair život, když to zrovna stálo za prd a sdílely i ty super zážitky! Když odjela na Vánoce domů a vrátila se s tím, že se vlastně těšila zpátky, jelikož jsem tu já! Vždycky jsem věděla, že mi Au Pair přinese nové přátele, ale nikdy by mě nenapadlo, že se až tolik s někým sblížím! Nejvíc úsměvné je, že ona nebydlí ani tak daleko od mého města v Čechách! Takže se rozhodně nevidíme naposledy! Už teď plánujeme společnou cestu do Prahy!

Jenže to bych předcházela tomu, co se odehrálo v sobotu. Vyrazily jsme spolu na večeři do Bar Square. Jedné z nejhezčích restaurací u nás tady na malým městě. Miluju to místo! Vypadá úžasně luxusně, ale přitom je to "jen" restaurace na skoro vesnici :D Jelikož měla Sarah zpoždění, tak jsme si objednaly předkrmy a prostě si jentak povídaly. V tu chvíli už mi zřejmě začalo docházet, že ona zítra vážně odjíždí! Před dvěma týdny jsme na stejném místě seděly s Jessicou, která se vracela domů do Německa a já měla pocit, jako bych tu teď zůstávala sama! Samozřejmě jen obrazně řečeno, jelikož tu mám ještě další přátele, ale ten nejbližší právě odjíždí.

Sarah dorazila a tak jsme zhodnotily, jaký ten náš půlrok společný vlastně byl a zjistily jsme, že i když jsme si kolikrát stěžovaly na město jako takové (a to ještě několikrát se Sarah budeme než odjedeme :D), tak jsme našly něco, co jsme ani netušily. Pravé přátelství, kamarády na celý život! Po večeři jsme se rozhodly jít společně naposledy do kina. I když jsme si přislíbily, že se za Nadine pojedme na jih podívat (na sedmi hodinovou cestu se opravdu netěším, ale hrozně ráda jí uvidím). Nadine našla film s názvem Birdman, když jsme vylezly z kina, tak musm říct, že jsme se na sebe nechápavě všechny dívaly a ptaly se, o čem ten film vlastně byl! Údajně jeden z nejlepších, jelikož dostal několik Oskarů, ale pokud máte někdo potuchu, tak mi napiště, budu jedině ráda :D Takže kino se prostě nevyvedlo, ale byl to prostě společně strávený čas a nám to vlastně bylo tak trošku jedno. Užívaly jsme si jen to, že jsme tam byly spolu!

Sarah vyrazila domů taxíkem a já odvezla Nadine domů na poslední přespání než bude doma někde jinde! Před domem jsme se loučily a já si celou dobu říkala, že nebudu břečet a neměla jsem do breku daleko! Najednou jsem si vzpomněla, na všechny ty chvíle a v tu chvíli mi teprve došlo, že se vlastně vůbec neuvidíme nebo tedy alespoň ne hned další den nebo týden.. Popřála jsem jí hodně štěstí v nové rodince a přišlo na objetí a pár slz. Opravdu nesnáším loučení a větu See you later nebo cokoliv podobného, ale i o tom program Au Pair vlastně je! O tom potkat nové lidi a nechat je zase odejít! Jen já si na to asi nikdy prostě nezvyknu!

Dnes jsem ne tedy na prostest, ale abych byla ready na zítra zůstala ležet v posteli a probírala společné fotky s Nadine :) Nemáme jich zrovna málo. Společných zážitků bezpočet a každopádně vzpomínky, na které NIKDY nezapomenu! Bude mi opravdu chybět! Ale už teď vím, že v květnu se za ní vyjedu podívat a na velikonoce máme v plánu společný výlet do Belfastu!
Jen chudinka dnes celý den cestuje a stále není na místě, tak snad brzy dorazí, ubytuje se a budeme si moci brzy napsat!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama