St. Patrick's Day Parade a ohňostroj

22. března 2015 v 12:48 | Blog o mém au pair životě |  Ireland

Tak a jsem tu zase! Jak jsem slíbila a dřív jsem se k tomu nedostala, ale přeci jen to neni tak dlouhá doba :) V Úterý byl St. Patrick's Day! Což znamenalo všechno do zelena, taky parade a ohňostroj! V našem mini městě?! :D Říkala jsem si, že to asi bude nic moc, ale uprostřed týdne se mi nechtělo jet jen na otočku někam pryč, dát minimálně 20 Euro za autobus a přijet brzy, jelikož musíte druhý den pracovat. A co ci budeme povídat, ony ty časy autobusů taky stojí za starou bačkoru na svátky, že?

Rozhodla jsem se tudíž zůstat v Ballině spolu s Alex (novou Německou Au Pair) a Sarah (Francie). Většina holek jela do Dublinu, jelikož měly volné i pondělí, ale my pracující jsme tu možnost neměly :D I když teda do Dublinu by se mi asi úplně nechtělo, člověk tam nechá peněz ani neví jak...Pro všechny, co by se rádi vydali do Irska, ať do Dublinu nebo kamkoliv jinam, tak se připravte na pořádně vysoký ceny. Byla jsem v Paříži a že se o ní říká, že je drahá, tak to ten, kdo to řekl zřejmě nebyl v Irsku! V dražší zemi jsem zatím nebyla.

Pokud byste náhodou jeli, tak necestujte vlakem, jelikož ten je mnohem dražší a možná ani ne tak komfortní jako autobusy. Za zpáteční jízdenku do Dublinu zaplatím 28 Euro a u vlaku by to bylo cca 50 Euro tam a 70 Euro zpátky, tak se podívejte na ten rozdíl! A časově se to vůbec neliší! Autobusy jsou vážně super, máte wifi na "palubě" a rozhodně pohodlný, pokud jedete někam dál. Jakože mě to do Dublinu trvá 4 hodiny cesty od nás :D

Ale dost už o transportu! Slíbila jsem článek o Sv. Patrikovi :D


Jelikož jsem neměla už od rána auto (opět pěkný opruz!) , když jste 4 km po hlavní silnici od města a opravdu není cesta, jak se tam dostat pěšky. Stalo se to již někoikrát a vždycky mě to dokáže pěkně vytočit, jelikož jsem jela do Irska s tím, že auto budu mít k dispozici kdykoliv budu potřebovat a hostmum má svoje. Jenže věčně používá to "moje" a já mám pak peška že. Jenže nemůžete říct ani ň, jelikož je to její auto! Ale v pondělí dorazila babička s dědou. Takže rodinka mě do města odpoledne odvezla, abychom se s holkama mohly sejít na parade a ohňostroj a poté mě děda vyzvedl v půl 10, což mě mrzelo, jelikož pokud bych měla auto, můžu zůstat dýl a vyrazit s holkama třeba tančit :)

Parade se ale vyvedla!! Ještě nikdy před tím jsem neviděla tolik lidí v tom našem mini zapadákově :D Ani vám nevím, kde se jich tolik vzalo! V průvodu bylo spoustu lidí, dětí, skupinek všeho druhu. Kolikrát jsem jen nevěřila svým očím, když jsem se podívala okolo sebe. Slečny v 20cm podpatcích, šatech, klepaly kosu, obličej schovaný pod neskutečnou vrstvou make upu. Na tohle si tu asi nikdy nezvyknu! Ale v Irsku běžná věc i na takový vesnici, jako jsme my :D Mladý holky, starší paní, takhle všechny vyráží i jen do obyčejné hospody, kde si sednou na zadek a pijí pivo :D Jenže to byste museli vidět na vlastní oči, jelikož to se nedá ani vysvětlit!


My s holkama každopádně měly každá cosi zeleného a na tvářích trojlístek, typický pro Irsko, jelikož čtyřlístek je tu něco špatného. Naopak trojlístek je běžný, takže je pro štěstí a čtyřlístek neni dobrý, jelikož je to něco, co vybočuje z řady :D Parade byla opravdu povedená a tak jsme potom zašly na čaj a na oběd. Mezitím nás ale na parade se Sarah vyfotil jeden fotograf z jejich crew a vysvětlil nám, že budeme v novinách :D Tak hledáme ty správný noviny, jelikož jsme byly obě tak vykulený, že nás ani nenapadlo se optat :D

Na ohňostroj jsme se všechny tak nějak těšily, jelikož my tu se Sarah zůstávaly i na Silvestr a žádný se tu nekonal :D No a byl super!!! Dokonce s hudbou! Takže z mostu, kde jsme stály, jsme si ještě zatančily a potom vyrazily domů, tak já stejně musela, že..

Tenhle týden ale označím značkou "Na prd"...Byl takovej nijakej, sice bylo volno v úterý, ale jelikož tu byly prarodiče, tak máma trávila skoro celý týden pařením venku..Což mi nepřijde prostě hezký, pokud máte doma 3 kluky a z toho dva jsou ještě dost malý. Hlavně, když už je venku tak často, že se vás kluci věčně ptají, kde je maminka a říkají, že nemají rádi pilates, jelikož mamka opět není doma. To mi přijde poněkud smutný a díky takovýmhle momentům bych tu s nimi nejraději zůstala. Jenže pak jsem se sešla s holkama, zašly jsme do Asijské restaurace a pokecaly jsme a hned mi bylo líp! :)


Měly jsme štěstí, jelikož zrovna večer byla možnost využít akci All you can eat! I když all, hmm, já si dala dva malý předkrmy, hlavní jídlo (který bylo na stejně velkém talířku jako předkrm a měla jsem dost :D). Ale jelikož se nás sešlo 6, tak předkrmy přinesli na lodích a tak jsme prostě ochutnaly každá kousek něčeho jiného :) Já si dala jarní závitky, který prostě miluju a jakési kuřecí kousky s chilli, který byly sice dobrý, ale do chilli měly hodně daleko :D Jako hlavní jídlo jsem si objednala opět kuřecí maso na special chilli a smaženou rýži :) No pochutnala jsem si!! Když jsem sice sedla ke stolu a viděla příbory, tak jsem se zděsila, já chci svoje hůlky :D Tak jsme dostaly i hůlky a některé holky se s nimi vyloženě praly. Jenže mě to prostě baví a hůlky miluju :)


Pokecaly jsme, probraly všechno možný a já zjistila, že samozřejmě doma dělám opět vlastně nejvíc z holek, že :D a k tomu ještě vlastně dobrovolně :D No, jenže co bych já pro ty kluky neudělala! Oni nemůžou za to, že je jejich mamka věčně v tahu přeci :)

Ale dnešním dnem mě čeká už jen 11 týdnů a jednu domů a za dva týdny mi přijede moje sestřička a potom už jen 2 měsíce! Neskutečně to letí!! Ale my už se ségrou máme všechno zařízený, letenky koupený, hostely zamluvený, dokonce i auto, takže klidně můžeme vyrazit!! :) Den, kdy ona přijede, jedu já do Dublinu už ráno, takže se můžeme s Nadine sejít už dopoledne a udělat asi takový holčičí ráno, což bude super :) Už se na ní těším, přeci jen už je to nějaký ten pátek, co odtud odjela :)

Nic novýho, nic dalšího, bohužel :) Takže zase brzy na viděnou :) a hlavně, brzy už v Praze na letišti ne? :D
Krásný zbytek víkendu vám všem :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Limonáda • Blowme.blog.cz Limonáda • Blowme.blog.cz | Web | 22. března 2015 v 12:53 | Reagovat

Ta mašle je roztomilá :D
Jinak musel to být super den :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama