Červen 2015

První týden v nové práci

16. června 2015 v 20:38 | Blog o mém au pair životě |  Ostatní články
Slíbila jsem napsat článek už před dvěma týdny. Dnes jsem přepsala ten, který mi v notesu ležel už přesně dva týdny, ale nebyla jsem schopná ho dostat do počítače. On totiž nějak nebyl čas!

Jak jsem byla nervózní, že se mi v práci třeba nebude líbit nebo něco nezvládnu, tak mě to hned po prvním dni přešlo!
Okamžitě jsem se zaběhla, i přes všechno to, že jsem už v kanceláři nepracovala dlouho.

Vždyť vy vlastně nevíte, jakou práci dělám?

Pracuji v jedné nejmenované advokátní kanceláři jako týmová asistentka! Můj dlouho chtěný job! Někteří z vás ví, že jsem v advokátní kanceláři už pracovala. Ale to se touhle prací nedá srovnat. Je to jako srovnávat brambory a rajčata.
Předtím jsem totiž pracovala na recepci a dnes jsem týmová asistentka! Někdo z vás možná nevidí ten rozdíl, ale on je sakra velký!

Dostanu se k advokacii mnohem blíž a jelikož jsem ji kdysi chtěla studovat, tak mě to prostě baví!
Kolektiv je úžasný! Lidi v kanceláři jsou prostě světoví a já si nemůžu na nic stěžovat! Ano, práce je hodně! Za celý den se zastavím jen na oběd, když si zvládnu ten čas udělat, ale mě hrozně baví být prostě busy!

První den sice začal častým scanováním a kopírováním, ale postupně během prvního týdne jsem se naučitla spoustu nových věcí, které využívám každý den. Baví mě se učit a ukazovat, že zvládnu mnohem víc!
Holky, se kterýma pracuju jsou nadšený, že se všechno učím tak rychle a že pracuji s takovým nadšením, ale ono mě to vážně baví!

Nikdy bych nevěřila, že tohle napíšu, ale každý den se prostě těším do práce! :D

Asi to zní šíleně, ale je to tak! Ano jsou dny, kdy se fakt nezastavíme, kdy máme neskutečně práce, skoro každý den. Dny, kdy se nervujete, aby klaplo všechno tak, jak potřebujete.

Každý den ale odcházím z práce s tím, že jsem odvedla skvělou práci a že si mě tam za to lidi váží! Pokaždé, když se mi něco povede či udělám něco správně, tak dostanu zpětnou vazbu, byť jen v rámci poděkování. Ono vám to udělá hroznou radost, když vám dík přijde i jen přes email! Každý den se učím něčemu novému a každým dnem se zdokonaluji!

Myslím si, že tenhle pocit by měl mít každý z nás! Měli bychom dělat to, co nás naplňuje a to, co nás baví! Samozřejmě nic není dokonalé a každá práce má svoje mouchy, ale co si budeme povídat, vždycky se musí něco malinko zkousnout!

Tak doufám, že každý z vás, co právě přečetl tenhle článek, bude mít super zbytek týdne a užije si ho naplno, tak jako já!

Práci zdar!! :)

První článek přímo z Prahy!

16. června 2015 v 20:20 | Blog o mém au pair životě |  Ostatní články
Ještě nedávno jsem psala článek o tom, že mi chybí 9 týdnů do mého odjezdu z Irska. Poté se věci, bohužel, trošku pozměnily a já byla doma o měsíc dřív.
Během týdne jsem se už stěhovala do Prahy a dnes, když píši článek, je to z vlaku směr Praha. Sedím si tu ve vlaku směr Praha a chystám se na svůj první den v práci.

Ano, čtete dobře!

Během týdne se mi podařilo najít práci! Sama tomu nemůžu uvěřit!
Všechno proběhlo tak rychle, že než jsem si to celé uvědomila, tak jsem prošla dvěma koly pohovorů, dnes jsem si byla zařídit lékařskou prohlídku a hned poté nasedám do vlaku, na jehož konci mě čeká podepsání pracovní smlouvy a první pracovní den!
Dnes to zřejmě nebude nic velkého, jelikož přijedu až po obědě, přičemž má pracovní doba končí již v půl šesté.
Ale už se vážně nemůžu dočkat!
Tenhle job jsem si opravdu přála! Když jsem zvedla telefon s tím, že se zřejmě ozval jen někdo další na můj životopis a pojedu na další pohovor, tak jsem opravdu nečekala, že na druhém konci se ozve můj budoucí zaměstnavatel s tím, že v pondělí nastupuji!
V tu chvíli se mi chtělo skákat do vzduchu!!

Pocity jsou teď smíšené. Stále se nemůžu dočkat, ale zároveň jsem dost nervózní. Kdo by ale nebyl? První pracovní den, nové prostředí, lidi a nová i když stejná náplň práce.

Snad to zvládnu!

Pokud ano, pokud ne, i tak se odměním večeří a drinkem s mými holkami!
Tak vám všem přeji super vykročení tou správnou nohou do nového týdne!