Červenec 2016

Bejzment reunion EN

16. července 2016 v 1:05 | Blog o mém au pair životě |  Ostatní články
Hey man, are you looking for some typical American restaurant in Prague? What do you like to eat? Burgers? Sandwiches? French Fries? Salad?

Bejzment is the right place to go! Is that the best place in Prague? Best place? What does that mean? There are a lot of places in Prague where you can eat great burgers and it depends on you what do you prefer but it is definitely the place you are looking for! You better try their burgers, as those burgers are just amazing! Actually there are no right words for those burgers. Great is not enough, awesome is better but still not that special. Gorgeous? They are, but you know some special way. You just got a try and find your own words. Let's say they are special awesome!

I was there few years ago already but I decided to try it one more time, as I would love to know if those burgers are the same as before.

I went inside without making any reservation. The restaurant was full! Hell! But there were two girls (waitresses) and they did the best to find a place for me. I should thank them a lot, not just because of finding the place, but also because of their smiles and their willingness. The staff in this restaurant is just so friendly and really nice. The restaurant was full of people, they had to solve a lot of problems, they were running around but still always smiling. It's not usual everywhere and I appreciate that a lot! Veronika recommended one burger to me. I was a bit cheeky to be honest, because I just wanted to test her if she knows a lot about their burgers. She offered me (as I was asking for something spicy) Svit chalapeno burgr and told me she would recommend to change the gouda cheese for the goat cheese to me and so did I! The best combination ever!

I had my onion rings first which were really good. Crunchy on the outside, but fresh in the inside. Served with some BBQ sauce. Really good start of a night out or not? I was drinking my Vanilla coke and was waiting for my burger, watching the walls around. You can watch all those American stuff. Postcards, cards, flags or some other American things. Enough time for the chef to make my burger while I was watching around.

Back to the burger that is already on my plate on my table! First thing which you can see is the bun! Home made bun with the name as a tattoo on the top of it. Crunchy, but not too crunchy. Just the right way. The meat is prepared medium so it was really juicy and not dry. The juice was falling on my plate any my hands (don't be worry, you will get some tissues for cleaning your hands). When you bite it, it's like heaven. I'm not sure how heaven looks like but if it is at least that great then I need to find that place! There is nothing better than bite your meat together with the goat cheese that I switched with the gouda cheese as Veronika recommended to me. This combination was just wow! I don't think I can find the right words how to explain the taste of the burger, you better try on your own and try to find your right words. Big thanks to the chef, because the burger was just perfect!

Big thanks to the waitresses as well, because their company will force you want to come back again and again. The interior of the restaurant is just so authentic and when you sit at your place you feel like you are somewhere in America. Like if you are at the old Road 66 at some great American bistro, eating such a great burger and listening the American music.

Nothing else to say! Just that you should go there and try all of this just on your own! Enjoy it!

Bejzment reunion

16. července 2016 v 0:01 | Blog o mém au pair životě |  Ostatní články
Hned na začátek článku musím upozornit, že toto není žádná reklama na restauraci. Většina z vás, kteří mě znají, tak ví, že jsem člověk, co dokáže ocenit dobré jídlo. Naopak jsem ale i člověk, který si na kvalitní a dobré jídlo potrpí.
Po několika letech jsem se rozhodla vrátit na místo činu! Tentokrát bez toho, aniž by majitel věděl, že přijdu a tak na místě ani nebyl. Byly tam však jeho dvě naprosto skvělé a milé servírky (Veronika a Elena) a obě byly opravdu výborné! Díky nim byla moje návštěva v této restauraci výjimečná a troufám si říci, že i lepší než ta první. Tímto děkuji oběma slečnám, které jsem v restauraci potkala.

Hledáte v Praze nějaké typické Americké bistro, kde byste našli výborné burgery nebo další americké pokrmy? Bejzment je to pravé místo pro vás!

Ačkoliv jsem přišla na místo a restaurace byla úplně plná. I přesto, že jsem neměla rezervaci stolu, tak se mě slečny snažily usadit. Po chviličce se to také povedlo (zrovna odcházel pár Amíků). Veronika mi pohotově otřela stůl a položila na něho menu. Menu je jednoduché, vytištěné na papíře a psané čecho angličtinou. Z menu si dle mého prakticky vybere snad každý. Najdete zde od burgerů, salátů, předkrmů i žebírek v podstatě vše, co si váš mlsný jazýček dokáže přát z Americké kuchyně.
Musím se přiznat, že jsem si nedokázala vybrat. Jídel je totiž více než dost. Na druhou stranu jsem si malinko chtěla "otestovat" servírku a proto jsem se zeptala, co by mi doporučila. Chtěla jsem něco pikantního. V jídelním lístku jsem si našla jeden burger, nicméně mi Veronika doporučila jiný (Svít chalapeno burgr) a rázem dodala, že dle jejího uvážení byl skvělý, když se místo goudy dělal dříve ještě s kozím sýrem. Chtěla jsem radu? Tak tady ji mám a přesně dle ní jsem si objednala. K tomu ještě vanilkovou colu a cibulové kroužky jako předkrm. K burgeru však nesmí chybět hranolky a nějaká omáčka. Došlo tedy i na domácí hranolky a chipotle majonézu. Ještě jednou musím tímto Veronice poděkovat, protože její doporučení bylo dokonalé! Ale k tomu až později.

Chviličku jsem čekala na předkrm, ale ani mi nepřišlo, jak dlouho to vlastně bylo. Vzhledem k tomu, že Bejzment je plný Amerických značek, vlajek či obrázků a pohledů z USA, tak vaše oči budou bloudit všude kolem po stopě či po zdech a hledat kousky Ameriky. Moment, který budete na jídlo čekat, vám uteče jako voda. Kroužky přistály na stole spolu s úsměvem od Veroniky a přáním k chutnání. Cibulové kroužky byly skvělé. Jsou servírované s omáčkou. Kuchař omluví, ale dle mého lehce chutná jako něco, co nedokáži přirovnat k žádné omáčce a je opravdu výborná. Předpokládám však, že se jedná o nějakou BBQ omáčku. Kroužky byly lehce olejové, ale i tak výborně křupavé a dokonale sladěné s onou omáčkou. Kdo z nás chodí na Americkou kuchyni, když drží dietu? Rozhodně nemůžete očekávat dietní pokrmy. Cibulových kroužků je pár, ale jako předkrm bohatě stačí. K nim popíjím Vanilla coke. Vybrat si však můžete z nespočetného množství piv i domácích (Bejzment, Panter nebo Moucha), domácích limonád, amerických piv (Canadian Dry, Ginger Beer) nebo US limo (Vanilla coke, Dr. Pepper, A&W cream soda, Caffeine free coke, Coke with stevia a další). Pokud byste měli chuť na nějaký ten alkohol, tak si určitě také vyberete.

Nicméně se vraťme ke mě a mému burgeru, který už konečně nese servírka Veronika s tím svým milým úsměvem na tváři. Ty holky tu běhají, mají plnou restauraci lidí, řeší rezervace, přesazování lidí a stále se usmívají. Přesně tak by to mělo vypadat! Tomu říkám výborný personál! Na stůl mi položí košíček s domácími hranolkami, chipotle majonézou a talíř s burgerem.
První, co mě zaujme jsou hranolky. Vždy se v restauracích píše "domácí", ale nakonec zjistíte, že vlastně i mražené hranolky mají slupku, takže tak úplně domácí vlastně nejsou. Ale tyto rozhodně domácí byly! Byly výborné! Křupavé, ale ne až tak moc, takže člověk mohl vychutnávat i chuť brambor. Smažené ve fritéze, lehce olejové, takže tučné, ale dokonale vyvážené a skvěle ladily s chutí chipotle majonézy. Tu mohu jen doporučit! Je lehce pikantní, ale pro někoho, kdo nevyhledává až tak pálivá jídla, je snesitelná, jelikož není tak moc pikantní, aby vás od ní pálil jazyk.

Burger byl jedním slovem vynikající! Při pohledu na něho vás okamžitě zaujme domácí houska! Na této housce dokonce najdete i vypálené logo Bejzment. Houska je krásně křupavá, nicméně vláčná. Ale ne na tolik, aby nasákla omáčku a stihla od ní rozmáčet. Bulka je namazaná omáčkou (zřejmě vybranou dle druhu burgeru). Z burgeru "vykukovala" část jalapeňo papričky. Yes, řekla jsem si! Hledala jsem opravdu pikantní burger a je tady! Přesně pod papričkou bylo ukryto maso a pod ní ještě polníček. Všechno to zakrýval skvělý kozí sýr. Kombinace naprosto dokonalá! Jakmile jste si do burgeru kousli, zjistili jste, že je naprosto skvěle připravený, tzn. medium. Na vrchu opečený, avšak uvnitř ještě stále růžový a šťavnatý. Šťáva z něho kapala na talíř, takže se nemusíte bát, že by byl suchý. Kombinace jalapeňo papričky a kozího sýra byla naprosto geniální! Opravdu pikantní, avšak kozí sýr tuto pikantnost stále zjemňoval. I kdybych napsala více pochvalných slov na kombinaci chutí nebo na celkový burger, tak ani jedno z těchto slov nedokáže vyjádřit jeho chuť. To prostě musíte zjistit sami!

Veronika se prostě vyzná! Buď burgery také miluje či už je v Bejzu natolik dlouho, že dokáže říci, které burgery měly opravdu velký úspěch. Dobře sis vybral Zdeňku. Kuchaře musím též pochválit, ten si zasloužíš obrovskou pochvalu! Burgery nejsou mastné, grilují se na dřevěném uhlí, aby dostaly speciální chuť a jsou tak jedinečné.

Abych však jen nechválila, tak musím přeci jen jednu věc vytknout. Lidí v Praze, kteří by si dali ten super burger v Bejzmentu je spousta a místa v restauraci málo. Nechtělo by to zvětšit prostory pane šéf? Restauraci Bejzment najdete kousek od metra Anděl, v ulici Zborovská 6. Z ulice ji nelze přehlédnout. Byť je malá, tak velmi busy a proto doporučuji si udělat rezervaci předem přes jejich webové stránky.

Takže i po malé přepadovce, o které nikdo nevěděl, musím uznat, že po několika letech, co jsem v restauraci nebyla, mě velmi mile překvapila. Od příjemného personálu, krásného prostředí a hlavně výborného jídla a tedy celkového výjimečného zážitku.