Výlet do Rumunska

16. března 2017 v 22:27 | Blog o mém au pair životě |  Evropa
Dlouho jsem nikde nebyla a když vám kamarádka napíše, že právě našli hodně levné letenky do Timisoara a tím levné myslím 400 Kč za zpáteční letenku. I přes to, že netušíte, kde přesně taková/á Timisoara leží, tak jedno víte ale stoprocentně jistě, já jedu! Letenky za 400 Kč jsou sice z Berlína, ale vzhledem k tomu, že máme auto a řidiče, tak nám to vůbec nevadí. Letenky tedy kupujeme a já se už pomalu začínám těšit!
Většinou cestuji sama a vyhovuje mi to tak, ale s kamarády jsem byla i v Tatrách a tak se ve 4 tentokrát opět usvolím a přidávám se na výlet do pro mě neznámé země, země Drákuly. O Rumunsku vím asi tak jedné a to, že tam žijí cikáni. Ať už moje články čte kdokoliv, tak byl měl pochopit jedno. Slovo cikán je pro mě jednoduše pojmenování národa stejně tak, jako třeba čech nebo slovák. Navíc pro mě znamená více než jen obyvatele Rumunska, avšak i určitý životní styl jako kočovníci. To, dle mého názoru k národu cikánů, kočovníků, jednoduše patří. Určitě by se člověk, kterého někdo někdy označí za cikána neměl za něco takového stydět nebo zlobit, ba naopak být hrdý na to, odkud pochází! Toto pojmenování s sebou totiž nese mnohem více než jen skupinu obyvatel, ale i určitý životní styl, kulturu a hlavně historii s tím spojenou. Každý bychom měli být pyšný na to, kým jsme, ať už se to okolí líbí či ne, avšak v rámci mezí.

O Rumunsku jsem toho tedy opravdu mnoho nevěděla, ale vlastně právě proto jsem se tak těšila. Pod názvem Rumunsko si já představím ještě jednu věc, a to Drákulu, lovce upírů, krásné hrady a zámky a malé zapadlé vesničky plné upírů, česnekem ověsené vstupní dveře a hrabě Drákulu, který leží někde v rakvi a čeká na setmění, aby se na slunci nespálil. S takovou představou já začala hledat informace o našem výletu a zjistila toho mnohem více!

Sepsali jsme si, co bychom chtěli vidět, příroda v Rumunsku je jednoduše skvostná a my máme celých pouho pouhých 5 dní na objevení celého západu, nebo alespoň míst, která bychom vážně chtěli vidět. Určitě strávíme v Temešváru nějaký čas. Město je to sice malé, ale má co nabídnout! Uděláme odtud takový malý okruh a půjčeným autem objedeme to nejhezčí, a že toho rozhodně není málo. Stýček Google lehce poradil a za chvíli jsme měli hotovou mapu se zastávkami. Hodláme si půjčit auto a vždy se zastavit na místě, projít krásnou přírodu a pokračovat. Do té doby jsme ještě netušili, jak vypadjí Rumunské silnice, protože na to si od té doby musím vyhranit celý článek. Samotné silnice v Rumunsku byly jeden velký zážitek!

Mezi naše plány a místa, která byste rozhodně měli navštívit, pokud se do Rumunska chystáte patří dle mého hlavně:
Temešvár (Timisoara) - malebné malé městečko situované okolo řeky. Jsou zde pouze dvě památky, takže vám určitě času stačí málo. Ve městě najdete skvělá bistra na snídani, oběd i večeři. Více ve článku o Temešváru.

Vodopád Bigar - krásný vodopád a od něho krátká procházka na další menší vodopády spolu s jeskyní na konci cesty
Poslední dochované vodní mlýny v množství 22 - je jich plné údolí a vesnice

Hunedoara - město, kde najdete nádherný hrad Corvin. Překvapí vás jeho poloha uprostřed města, ale stojí rozhodně za to!

Uzavřené lázně Herkulovo - komplex lázní, který je už několik let uzavřen, takže jsou to takové Karlovy Vary jako město duchů. Nicméně prameny stále fungují a tak si s sebou nezapomeňte vzít lahev a ochutnat alespoň je.

České vesnice v Rumunsku, my byli v Rovensku (Ravensca) - vesnice, kde žijí češi a dokonce se česky mluví! Výborný zážitek. Máte pocit, jako byste se ocitli tak 200 let zpátky v období malebných malých českých vesniček, kde si človek snědl pouze to, co si vypěstoval.

A mnoho dalšího. O každé naší zastávce určitě napíšu článek. Ne vždy samostatný, protože by toho bylo moc, ale určitě se o všech dozvíte :)

V Rumunsku se mi stalo spoustu krásného, dokonce jeden z nejsilnějších zážitků na mých cestách si budu rozhodně pamatovat právě z Rumunska.

Náš výlet byl jednoduše skvělý! Jako každý měl své světlé i stinné stránky, ale kdyby byly jen ty světlé, tak je to přeci nuda!

O víkendu pošlu další článek s první částí naší Rumunské cesty.

Krásný večer všem!
Markéta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama